grafika
Powiązane galerie:
grafika
Wtorek, 22.10.2019
Do Re Mi Seniora - IV Przegląd Muzycznych Zespołów Artystycznych Seniorów

W sobotę 19 października br. w Rypińskim Domu Kultury po raz czwarty odbył się Przegląd Muzycznych Zespołów Artystycznych Seniorów. Na to muzyczne wydarzenie do naszego miasta licznie przybyły kluby seniora z sąsiednich miejscowości. Gościliśmy m.in. „Złotą Jesień” z Mochowa, „Leśną Krainę” z Cierpic, „Halkę” i „Wesołą Harmonię” z Golubia Dobrzynia, „Ziemię Michałowską” z Brodnicy, „Medic Retro” z Włocławka, „Mimozę” z Wagańca, „Radość” z Czernikowa, „Familianki” z Brzuzego, „Skrwilenianki” ze Skrwilna i pana Kazimierza Radwańskiego z Izabelina, który recytował wiersze. Oczywiście nie mogło zabraknąć „Wrzosów”, „Srebrnego Włosa” i „Skowronków”, które są artystyczną wizytówką rypińskich Klubów Seniora.

Uroczystego otwarcia IV Przeglądu dokonali Burmistrz Miasta Rypin Paweł Grzybowski oraz Dyrektor RDK Grzegorz Ziomek, którzy przywitali gości m.in.: profesora Wenancjusza Kurzawę wraz z małżonką, który od lat współpracuje z RDK w zakresie prowadzenia warsztatów wokalnych dla seniorów podczas zlotów artystycznych, wcześniej w Sitnicy obecnie w Mstowie. Na uroczystości obecny był także Przewodniczący Rady Miasta – Sławomir Malinowski.

Występy artystyczne otworzył występ grupy „Skowronki”, która jest sekcją wokalną rypińskiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Następnie prezentowały się inne zespoły, które swoim występem umiliły obecnym czas. Na zakończenie każdy z występujących otrzymał pamiątkowy dyplom i ręcznie wykonaną statuetkę wprost z pracowni ceramicznej Meler Art. w Wąpielsku.

Mamy nadzieję, że z roku na rok przegląd „Do Re Mi Seniora” będzie stawał się okazją nie tylko do konfrontacji artystycznych umiejętności, ale także będzie jeszcze bardziej integrował i sprawiał satysfakcję wszystkim uczestnikom.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się