grafika
Powiązane galerie:
ŚMIECIOKALIPSA - premiera filmu zrealizowanego podczas Wakacyjnych Warsztatów Filmowych

 16 września br. W kinie „Bałtyk” w Rypinie odbyła się premiera filmu pt. „Śmieciokalipsa” zrealizowanego podczas wakacyjnych warsztatów filmowych w Rypińskim Domu Kultury.

Tegoroczne warsztaty, w efekcie których powstał film to już trzecia edycja tego typu zajęć dla najmłodszych. Dwie poprzednie pokazały, że istnieje duże zainteresowanie wśród dzieci procesem tworzenia filmu, pracą na planie, montażem nagranych wcześniej scen. Zajęcia stanowiły dla uczestników niezwykłą frajdę, a przy okazji rozwijały umiejętności aktorskie czy zacięcie operatorskie, rozbudzały wyobraźnię. Każdy z uczestników mógł spróbować pracy na planie w każdej roli: dźwiękowca, operatora kamery, oświetleniowca, aktora, dublera. Była też okazja do zapoznania się z założeniami teoretycznymi tworzenia filmu i terminami, jakimi na planie filmowym posługują się zawodowcy.

 Film zrealizowany w tym roku to zdecydowanie gatunek science –fiction. Porusza też bardzo ważny aspekt – ochronę naturalnego środowiska przed wszechobecną degradacją ze strony ludzi. Produkcja ta oprócz promocji na naszego miasta, jest doskonałą lekcją dla każdego widza, zmusza do refleksji, promuje pozytywne schematy zachowani proekologicznych, neguje złe nawyki, które szkodzą naszej planecie.

Zebranych na premierze – w szczególności młodych filmowców i aktorów  oraz ich bliskich -  powitał dyrektor RDK – Grzegorz Ziomek, który opowiedział o warsztatach i zaprosił do obejrzenia również filmów z poprzednich edycji. Zebrani z dużym entuzjazmem obejrzeli prezentowane etiudy nie szczędząc aktorom gromkich braw. Po obejrzeniu „Śmieciokalipsy” wszyscy uczestnicy zajęć zostali poproszeni na scenę, gdzie dyrektor RDK, przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta Rypin – Tomasz Szczęsny oraz z-ca kierownika wydziału nieruchomości i środowiska UM Rypin – Przemysław Rębacz wręczyli aktorom upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta Rypin oraz płyty z filmem, w którym wystąpili.

Mamy nadzieję, że warsztaty filmowe organizowane w RDK w czasie wakacji na stałe zyskają swoje miejsce w kalendarzu wydarzeń naszej instytucji.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się