grafika
Powiązane galerie:
Prezentacje artystyczne oraz Wybory Miss AGRA 2019

29. Targi Rolnicze AGRA 2019 za nami

W dniach 7 i 9 września na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rypinie odbyła się największa z plenerowych imprez miejsko – powiatowych. Już od 29 lat w drugi weekend września organizowane są Targi Rolnicze Agra oraz dożynki powiatowe.

Rok rocznie o oprawę artystyczną tego święta dba Rypiński Dom Kultury. Pierwszego dnia prezentowały się zespoły folklorystyczne z terenu powiatu i miasta min. „Familianki” z gminy Brzuze, Klub Seniora „Wrzosy” , Klub Seniora „Srebrny Włos”, zespół wokalny „Skowronki” reprezentujące Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Rypinie oraz kapela „Chłopaki do wzięcia”, która porwała do tańca licznie zgromadzoną publiczność. Nie zabrakło także uzdolnionej wokalnie młodzieży: Roksany Krawaczy, Wiktorii Siatkowskiej i Jakuba Rupińskiego – wokalistów z Rypińskiego Domu Kultury.

W niedzielę po uroczystościach dożynkowych – mszy świętej dziękczynnej w godzinach popołudniowych Rypiński Dom Kultury  zaprosił na jedno z najbardziej wyczekiwanych widowisk – konkurs Miss Agra 2019. Jury w składzie: Burmistrz Miasta Rypin – Paweł Grzybowski, Starosta Rypiński – Jarosław Sochacki, Przewodniczący Rady Miasta – Sławomir Malinowski, Dyrektor RDK – Grzegorz Ziomek, Kierownik ds. artystycznych RDK – Justyna Motylewska, Izabela Świerczyńska – Top Secret i Natalia Dylewska – Nkosmetika musiało z grona atrakcyjnych dziewięciu kandydatek wybrać tę najpiękniejszą. Kandydatki do tytułu oprócz urody wykazały się także poczuciem rytmu, opowiedziały o swoich zainteresowaniach i planach na przyszłość. Po konsultacjach jurorzy podjęli decyzję:

II Vice Miss Agra została Paulina Karwaszewska, Vice Miss została Zuzanna Wilmowicz, natomiast tytuł Miss Agra 2019 wywalczyła Aleksandra Trojakowska – 20 – letnia rypinianka, studentka fizjoterapii,  miłośniczka sportu. Ola jednocześnie otrzymała tytuł Miss Foto, który przyznali fotografowie: Marcin Łukowski, Magdalena Markowska i Karol Felicki.

Sponsorami tegorocznych wyborów Miss Agra byli: Rypiński Dom Kultury, Burmistrz i Rada Miasta Rypin, Starosta Rypiński, Biuro Nieruchomości „Peters” – Piotr Boniecki, Nkosmetika – Natalia Dylewska, Top Secret – Izabela Świerczyńska, Salon Kwiatowy „Orchidea” – Ewa i Maciej Osowscy. Dzięki uprzejmości Biura Promocji Urzędu Miasta i Powiatu kandydatki mogły zaprezentować koszulki z herbami miasta i powiatu podczas jednego z swoich wyjść. Dziewczęta świetnie zaprezentowały się w sportowej choreografii, którą przygotowała instruktor tańca sportowego Patrycja Niedbalska. Wybory Miss Agra 2019 poprowadził instruktor RDK Andrzej Pawlewicz, który za swoją długoletnią działalność kulturalną otrzymał z rąk Burmistrza Miasta i Starosty specjalne podziękowanie.

Zaraz po konkursie  piękności zaprezentował się zespół pieśni i tańca Poligrodzianie, skład którego stanowią studenci politechniki poznańskiej. Oprócz tradycyjnych, polskich pieśni i tańców publiczność mogła podziwiać staropolskie obrzędy dożynkowe przedstawione przez artystów w specjalnej inscenizacji. Na zakończenie części artystycznej dla licznie zebranych fanów muzyk disco polo zagrał zespół Baby Full i Bayer Full.

Rypiński Dom Kultury serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzeń artystycznych tegorocznej Agry, a w szczególności sponsorom wyborów miss.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się