grafika
Powiązane galerie:
grafika
Poniedziałek, 15.07.2019
Wakacyjne Warsztaty Filmowe

Z ekologią w roli głównej

 

Już po raz trzeci Rypiński Dom Kultury w czasie wakacji letnich zorganizował dla dzieci warsztaty filmowe. Były to bardzo ciekawe i kreatywne zajęcia, szczególnie dla tych uczestników, którzy interesują się tworzeniem różnych gatunków filmów, grą na planie, a także próbują swoich sił  za obiektywem kamery. Zajęcia prowadził zawodowy operator kamery, biorący udział w tworzeniu profesjonalnych produkcji filmowych – Michał Kołdras.

Podczas pierwszych zajęć uczestnicy zapoznali się z terminologią i teorią dotyczącą tworzenia filmów. Jak prawidłowo ustawić światło, robić ujęcia z kamer oraz zadbać o dobry dźwięk to tylko niektóre widomości, które zostały w sposób przystępny zaprezentowane podczas warsztatów.  W wyniku burzy mózgów został wymyślony scenariusz filmowy, który w kolejnych dniach próbowano realizować na planie filmowym. Tym razem została poruszona bardzo ważna kwestia dotycząca ochrony środowiska. Dzieci z przejęciem i dużą świadomością podjęły temat ekologii, wzbogacając fabułę filmu o elementy fantastyki, bez której nie mogłoby się obyć. Przejmująca historia o ratowaniu naszego świata przed degradacją i wszechobecnym zaśmiecaniem stanie się z pewnością doskonałą lekcją dla każdego widza. Wspólnymi siłami został zrealizowany film, który ma duże walory edukacyjne, ale też bawi i zaskakuje.

Z naszych obserwacji wynika, że kręcenie filmu było fantastyczną przygodą dla uczestników warsztatów filmowych i zasieje w nich chęć tworzenia krótkich metraży, które na festiwalach dla amatorów zostaną zauważone.

Mamy nadzieję, że nadchodząca premiera, o termie której na pewno RDK głośno poinformuje, zgromadzi w naszym kinie wielu widzów i dostarczy wszystkim samych pozytywnych przeżyć.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się