grafika
Powiązane galerie:
grafika
Wtorek, 04.06.2019
Dzień Dziecka

Tradycyjnie już 1 czerwca na obiektach Miejskiego Sportu i Rekreacji świętowaliśmy miejski  Dzień Dziecka. Do wspólnej zabawy najmłodszych mieszkańców miasta zaprosili : Urząd Miasta Rypin, Straż Miejska, Rypiński Dom Kultury, Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dzięki sprzyjającej pogodzie z proponowanych gier, zabaw, konkursów skorzystała spora liczba uczestników pikniku.

Rypiński Dom Kultury zadbał do dobrą muzykę. Poza tym specjalnie dla najmłodszych na scenie wystąpił Teatrzyk Objazdowy „Pomarańczowy Cylinder” z Torunia, który wystawił spektakl pt. „Leśnie opowieści”.  Dzieci wspólnie z aktorami udały się na wycieczkę do lasu i chętnie pomagały przesympatycznym zwierzakom w pokonywaniu trudności. Po spektaklu długo jeszcze wspólnie z bohaterami bajek bawiły się i bały udział w różnych konkursach.

Dzień Dziecka stał się także doskonałą okazją do wręczania nagród laureatom 22. edycji konkursu plastycznego „Wiersz kredką malowany”. Konkurs polegał na zilustrowaniu przez dzieci swojego ulubionego wiersza techniką dowolną. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych powiatu rypińskiego i oceniany w dwóch kategoriach wiekowych: 6 – 10 lat oraz 11 – 14 lat.

Jury w składzie: Agnieszka Szwankowska – instruktor plastyki RDK, Grzegorz Ziomek –dyrektor RDK oraz Justyna Motylewska – kierownik ds. artystycznych RDK po obejrzeniu wszystkich prac przesłanych na konkurs z 18 szkół podstawowych postanowiło przyznać w pierwszej kategorii wiekowej: I nagrodę - Rafałowi Cyrankowskiego (SP Ugoszcz), II Nagrodę - Martynie Rakoczy (SP Okalewo), III Nagrodę – Kacprowi Stawskiemu (ZSP Radziki Duże), wyróżnienia otrzymali: Filip Wiśniewski (SP Borzymin) i Julia Pryl (SP Nadróż). W drugiej kategorii wiekowej jurorzy nagrodzili I Nagrodą – Oliwię Skrobuszewską (SP Sosnowo), II Nagrodą – Wiktorię Stolarską (SP Skrwilno), III Nagrodą – Maję Lewandowską (ZSP Radziki Duże), wyróżniono zaś: Marcelinę Kucharską (SP Sosnowo) oraz Karolinę Ćwiklińską (SP Stępowo).

Ponadto ponad 40 prac zostało wyeksponowanych na wystawie w Rypińskim Domu Kultury, którą można zwiedzać do końca września.

Laureatom gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzieli udział w konkursie. Mamy nadzieję, że kolejne edycje tego konkursu będą nadal obfitowały w liczne zgłoszenia.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się