grafika
Powiązane galerie:
grafika
Poniedziałek, 25.02.2019
Koncert Tomasza Stockingera

„Już nie zapomnisz mnie”

W sobotę 23 lutego w Rypińskim Domu Kultury odbył się koncert pt. „Już nie zapomnisz mnie” w wykonaniu popularnego aktora teatralnego i filmowego  Tomasza Stockingera i doskonałego pianisty Stefana Gąsieńca. W repertuarze liczne zebrana publiczność miała okazję posłuchać szlagierów przedwojennego kina, które to doskonale wpisywały się w miejsce tego artystycznego spotkania. Obecnie kinoteatr „Bałtyk”, a przed wojną „Colosseum” powstało w 1927 roku, kiedy to w przestrzeni muzycznej królowały wspaniałe kompozycje m.in. Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa uzupełnione błyskotliwymi tekstami Juliana Tuwima czy Hermana, a śpiewali je tacy artyści jak: Hanka Ordonówna, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza czy Mieczysław Fogg. Muzyczna podróż do lat dwudziestych i trzydziestych minionego wieku przeplatana była ciekawymi monologami, zabawnymi żartami i śmiałą interakcją artystów z publicznością.

Wyjątkowość tego wydarzenia podkreślił fakt, że zanim zawodowi artyści rozpoczęli swój występ zaprezentował się dla publiczności młody pianista, o którym już z pewnością niektórzy słyszeli. Igor Sobierajski to trzynastoletni chłopiec obdarzony niebywałym talentem muzycznym. Mieszka w Kowalkach niedaleko Rypina, ale na co dzień uczy się w szkole dla osób niewidomych w Bydgoszczy oraz (równolegle) uczęszcza do szkoły muzycznej. Miał okazję koncertować w warszawskich Łazienkach oraz wystąpił w programie telewizyjnym „Mam talent”. To niezwykle skromny artysta, który prawdziwą radość z muzyki czerpie wtedy, gdy może się  nią dzielić z innymi. Uwielbia grać dla publiczności, a publiczność uwielbia go słuchać. Talent Igora został nagrodzony przez słuchaczy gromkimi oklaskami. W podziękowaniu za wspaniały koncert  Grzegorz Ziomek - dyrektor Rypińskiego Domu Kultury wręczył Igorowi upominek w postaci sesji nagraniowej w studio nagrań RDK.

Mamy nadzieję, ze sobotni wieczór w RDK w towarzystwie wspaniałych artystów i doskonałego repertuaru zapadnie na długo w pamięci każdego, kto zdecydował się spędzić ten czas z nami.

JM

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się