grafika
Powiązane galerie:
Koncert Clödie i Chóru Dziecięcego Biedronki

Muzyczne wspomnienie świąt

W piątek 1 lutego br w Rypińskim Domu Kultury gościliśmy bardzo liczny chór dziecięcy „Biedronki” z pobliskiego Osieka, któremu towarzyszył zespół Clödie.  Artyści zaprezentowali publiczności kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne.

Zespół Clödie to grupa muzyków na czele z wokalistką Klaudią Trzepizur, która była uczestniczką czwartej edycji popularnego programu muzycznego The Voice of Poland emitowanego w TVP 2.  Po przesłuchaniach w ciemno trafiła do drużyny Tomsona i Barona – muzyków zespołu Afromental i dotarła do etapu bitew. Wokalistka pochodzi z Częstochowy, a obecnie mieszka w Krakowie.

Chór Biedronki składa się z dzieci w różnym wieku, zamieszkujących na terenie gminy Osiek. Jest to bardzo liczna formacja. W RDK wystąpiło bowiem 120 śpiewaków. Opiekunką chóru i jednocześnie dyrygentką jest Lucyna Cyrankowska, a wszechstronnego wsparcia udziela ks. Andrzej Danielski, który został właśnie 1 lutego br odznaczony Orderem Uśmiechu.

Z pewnością wielu z Was zadaje sobie pytanie jak doszło do współpracy artystycznej pochodzącego z małopolski zespołu Clödie i naszych kujawsko – pomorskich „Biedronek”. Okazuje się, że zespół nagrywając swoją autorską piosenkę świąteczną pt.: „Święta, ach święta” poszukiwał chóru dziecięcego i znalazł właśnie Biedronki, które z wielkim entuzjazmem zgodziły się na realizację wspólnego muzycznego projektu. Tym samym mogliśmy gościć artystów w takim właśnie składzie na deskach naszej instytucji.

To było niezwykle miłe popołudnie, wypełnione wspomnieniami minionych niedawno, najbardziej rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

Mamy nadzieję, że Chór Biedronki, jak i świetny zespół Clödie (z wokalistką o bardzo ciekawej rockowej barwie głosu) z powodzeniem będą realizować swoje przyszłe, muzyczne projekty. Trzymamy kciuki.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się