grafika
Powiązane galerie:
grafika
Wtorek, 15.01.2019
27 Finał WOŚP

Rypin zagrał wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

 

Kolejny raz Rypiński Dom Kultury włączył się w świąteczne granie. Tegoroczny 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadził w hali Rypińskiego Centrum Sportu mieszkańców Rypina w każdym wieku, którzy pragnęli wesprzeć tę charytatywną akcję. Podczas programu artystycznego zaprezentowali się rodzimi artyści.  Występy otworzyła Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Klaudii Kuźmińskiej, następnie zaprezentowali się utalentowani tancerze z Dziecięcej Akademii Rozwoju Umiejętności Mirosława Becmera. Dla zebranej publiczności mini koncert fortepianowy zagrał utalentowany młody artysta – Igor Sobierajski, który mimo niepełnosprawności (jest niewidomy) rozwija swoje muzyczne pasje. Prawdziwe oblężenie przeżywały występy dzieci z rypińskich przedszkoli, które w krótkich programach artystycznych bawiły szeroką publiczność.  Ponadto na scenie zaśpiewali wokaliści RDK: Jakub Rupiński, Amelia Piotrowska, Roksana Krawczyk oraz ich starsi koledzy: Natalia Mikołajska i Daniel Gabryszewski. Grupa Kid Ups z RDK zaprezentowała pokaz tańca, a grupa gimnastyczna ONE z LO pokaz figur gimnastycznych. Ponadto zaśpiewali seniorzy: „Wrzosy” oraz „Skowronki” i zagrała na koniec kapela „Sami Swoi”.

Pomiędzy poszczególnymi występami szef sztabu Andrzej Pawlewicz przeprowadzał licytację przedmiotów przekazanych na WOŚP przez Fundację oraz ludzi dobrej woli. Aukcja pokazała, ze nie brakuje w mieście ludzi hojnych, którzy potrafią dzielić się tym co posiadają z innymi.

Po ulicach i w obiektach użyteczności publicznej kwestowali wolontariusze. To młodzież rypińskich szkół średnich, która nie po raz pierwszy pomagała podczas WOŚP. Mimo trudnych warunków pogodowych i niedzielnego zakazu handlu ostateczna kwota, którą udało się zebrać w tym roku wyniosła 26 553, 24 zł plus obca waluta. To wynik na poziomie zeszłorocznego.

Bardzo nas cieszy, że włączając się rok rocznie do wspólnego grania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy możemy pomóc tym, którzy najbardziej potrzebują wsparcia: chorym dzieciom, które dzięki orkiestrze mają szanse na zdrowy start.

Rypiński Dom Kultury pragnie serdecznie podziękować wszystkim służbom, które pomagały w organizacji Finału i czuwały nad porządkiem i bezpieczeństwem publicznym. Dziękujemy za wsparcie także cukierni Państwa Malinowskich oraz Zajazdowi „Sikorka” Anny Borowiak.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się