Spotkanie z aktorami w Klubie Miłośników Filmów

Listopadowe spotkanie Klubu Miłośników Filmów było w inne niż wszystkie. W poniedziałkowy wieczór gościliśmy w Rypińskim Domu Kultury aktorów Mateusza Króla i Jana Szczygła. Aktorzy ci zagrali m.in. w popularnym serialu emitowanym w TVP 1 „Korona Królów”. Mateusz Król wcielił się w postać Kazimierza III Wielkiego, a Jan Szczygieł zagrał Karola Roberta - króla Węgier. Obydwaj Panwie są absolwentami łódzkiej Filmówki. Obecnie Mateusz Król  pracuje w Teatrze Współczesnym w Warszawie, natomiast Jan Szczygieł oprócz aktorstwa zajmuje się organizacją i prowadzeniem szkoleń z zakresu kreowania wizerunku, emisji głosu, sztuki wystąpień publicznych itp.

Było to ciekawe spotkanie, gdyż mogliśmy posłuchać o drodze do aktorstwa,  ciągłej pracy nad swoim warsztatem, blaskach i cieniach pracy na planie filmowym i w teatrze oraz o możliwościach jakie niesie zawód aktora i satysfakcji z realizowania życiowej pasji.

W dość kameralnym gronie i miłej atmosferze zebrani goście wysłuchali ciekawych wypowiedzi oraz mieli okazję obejrzeć krótkometrażowy film z udziałem Mateusza Króla. Ponadto aktorzy odpowiadali na pytania i chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

JM

 

 

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się