grafika
Powiązane galerie:
"To właśnie jest nasza Ojczyzna"

Z okazji stulecia niepoległej przez cały rok w różnym miejscach w kraju orgaznizowane są wydarzenia kulturalne na cześć imponującego jubileuszu. Również w Rypinie świętujemy hucznie ten wyjątkowy czas. Z tego też względu Rypiński Dom Kultury zaprosił wszystkich mieszkańców naszego miasta na patriotyczny koncert zatytułowany „To właśnie jest nasza Ojczyzna” w wykonaniu Artystycznego Zespołu Ludowego „Kasztelanka”, wokalistów, instrumentalistów i recytatorów z Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. To piękne wydarzenie kulturalne miało miejsce w dniu 18 listopada br w sali widowiskowo – kinowej RDK.

Publiczność została przywitana polonezem w wykonaniu dorosłych tancerzy „Kasztelanki”, którzy w pięknych strojach z czasów Księstwa Warszawskiego i z wielką gracją otworzyli koncert. Słowo wstępne wygłosili dyrektor RDK – Grzegorz Ziomek oraz Jadwiga Chojnacka – choreograf „Kasztelanki”.

Nie zabrakło barwnego repertuaru. Program był prawdziwą, żywą lekcją polskiego patriotyzmu. Wykonawcy swoją miłość do ojczystej ziemi wyrazili najpiękniej jak tylko można, bo artystycznie muzyką: śpiewem i tańcem oraz  wierszem. Wzruszający był fakt, że na scenie zaprezentowały się osoby w różnym wieku: od juniora do seniora, którzy uzupełniali się doskonale i tworzyli bardzo ciekawą całość.

Cieszy nas bardzo, że mimo nienajlepszej, jesiennej pogody dość dużo osób zdecydowało się przyjść i uczestniczyć w tym miłym  wydarzeniu. Mamy nadzieję, że każdy kto wybrał się na koncert wyszedł zadowolony i pełen pozytywnych wrażeń.

JM

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się