grafika
Powiązane galerie:
grafika
Poniedziałek, 05.11.2018
Koncert grupy "Zdążyć przed Północą"

Zaduszkowy Koncert

                        „Na skraju pamięci płyną dni, miesiące, lata zostawiając ślad …”

 

Za nami Dzień Wszystkich Świętych i  Zaduszki. To wyjątkowy czas, kiedy odwiedzając nekropolie i groby swoich bliskich wspominamy chwile kiedy Ci, którzy odeszli na drugą stronę byli jeszcze z nami. To też czas refleksji nad ludzkim życiem, nad tym co naprawdę jest ważne, nad przemijaniem.

Dlatego  Rypiński Dom Kultury zorganizował w dniu 4 listopada wyjątkowy, nastrojowy koncert zespołu „Zdążyć przed Północą”.  Skład zespołu stanowią muzycy z Trójmiasta: Grzegorz Radtke – autor wielu tekstów poetyckich, kompozytor i muzyk (wokal, gitara, harmonijka ustna), Tomasz Wiczyński – kontrabasista oraz Mariusz Wilke – gitarzysta. Zespół „Zdążyć przed Północą” wykonuje poezję śpiewaną. W repertuarze grupy znajdują się ich autorskie kompozycje inspirowane często poezją innych wielkich poetów: Karola Wojtyły, ks. Jana Twardowskiego, Jeremiego Przybory. Ważne słowa, zgrabnie wplecione w nietuzinkowe metafory w towarzystwie pięknych dźwięków, wzbogacone ciekawą interpretacją stanowiły wzruszającą całość. Wyjątkowa atmosfera zachwyciła rypińską publiczność. Po koncercie istniała możliwość rozmowy z artystami, wykonania wspólnej, pamiątkowej fotografii i zakupu płyt CD.

Mamy nadzieję, że ta ciekawa poetycka podróż po meandrach ludzkiej wrażliwości zapadnie na długo w pamięci każdego, kto miał okazję uczestniczyć w wydarzeniu, gdyż była to doskonała uczta nie tylko dla ucha, ale też i ducha.

JM

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się