grafika
Powiązane galerie:
VI Rypiński Festiwal Rockowy RIFF MASTER

Muszla pełna muzyki

Za nami szósty Rypiński Festiwal Rockowy Riff Master, jedna z najmłodszych cyklicznych imprez plenerowych organizowana przez Rypiński Dom Kultury specjalnie dla amatorów mocnych brzmień. Patronat honorowy nad Riffem objęły władze miasta, a medialny wszystkie lokalne gazety, portale, telewizje. W ostatnią sobotę wakacji 25 sierpnia br. w parku miejskim było naprawdę głośno. Na scenie zaprezentowały się kapele grające różne rodzaje muzycznego rocka, punka, metalu. Gościliśmy sześć zespołów konkursowych, które skonfrontowały swoje muzyczne umiejętności, a były to: „Dobra Nasza” z Płocka, „NFZ” z Płocka, „Wataha” z Płocka, „Granda” z Chełmży, „Men Of The Wild Age”  z Warszawy, „In The Name Of Got” z Wałbrzycha.  W tym roku trudnej, bezinteresownej pracy jurorskiej podjął się zespół Pandemia Tczewa w składzie: Rafał „Ozzy” Skierka, Maciej Pokrzywa, Paweł Ciepliński, który suportował koncert gwiazdy jaką był „Leniwiec”. Prace jurorskie Pandemii wspierała z ramienia organizatora Justyna Motylewska – kierownik ds. artystycznych RDK. Podczas ogłaszania werdyktu jurorzy podkreślili wysoki poziom techniczny prezentujących się kapel, ciekawe kompozycje oraz kulturę sceniczną. W tym roku werdykt brzmiał następująco:

I miejsce i nagrodę w wysokości 1500 zł zdobył „Men Of The Wild Age”  z Warszawy. II miejsce i nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymał „In The Name Of Got” z Wałbrzycha. III miejsce i nagroda w wysokości 500 zł powędrowała do „Vatahy” z Płocka. Jury postanowiło za ciekawe kompozycje wyróżnić zespół „Granda” z Chełmży, który otrzymał darmową sesję nagraniową w Studio Nagrań RDK.

Koncert Pandemii i Leniwca na zakończenie festiwalu parował do zabawy skromną publiczność i uczestników Riffa. Szkoda, że niewiele osób skorzystało z tego dnia z naszej muzycznej propozycji, ponieważ organizacja wydarzenia, jakość tegorocznych kapel i pogoda jak najbardziej sprzyjała relaksowi na świeżym powietrzu. Tym bardziej dziękujemy wszystkim tym, którzy dotarli i trwali. Myślę, że dla obecnych ostatnia sobota wakacji była doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, gdyż energia, radość i przesłanie muzyczne naszych tegorocznych gwiazd zapadnie na długo w sercach i pamięci.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację festiwalu. Mamy nadzieję, że kolejne edycje przyniosą większe zainteresowanie mieszkańców, którzy już nie razu udowodnili, że potrafią czerpać radość z wydarzeń organizowanych przez Rypiński Dom Kultury.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się