grafika
Powiązane galerie:
grafika
Piątek, 02.03.2018
Zimowe warsztaty artystyczne

 

W czasie ferii zimowych Rypiński Dom Kultury tradycyjnie zadbał o miłe wypełnienie czasu wolnego uczestnikom Zimowych Warsztatów Artystycznych. Mimo trudności związanych z remontem kina, udało się jednak przeprowadzić cykl zajęć w starym domu kultury przy ul. Kościuszki, który obecnie jest tymczasową siedzibą Rypińskiego Domu Kultury.

Dzieci uczestniczące w zajęciach poznały tajniki teatru, a  teoretyczną wiedzę wcieliły w praktykę realizując wesołe zabawy teatralne, które doskonale zintegrowały grupę. Niektóre ćwiczenia pozwoliły lepiej poznać się dzieciom i przełamały nieśmiałość. Dużo radości przyniosły uczestników warsztaty tańca nowoczesnego, poprowadzone przez instruktora Krzysztofa Szalkowskiego. Dzieci bardzo szybko nauczyły się dość skomplikowanych układów tanecznych, które pod koniec zajęć zaprezentowały tańcząc w grupie. Bardzo ciekawe były też zajęcia ceramiczne, na które udaliśmy się do Wąpielska do pracowni Karoliny Meler. Dzieci z ciekawością uczyły się jak się powinno lepić z gliny, a potem powstawały prawdziwe dzieła sztuki. Okazało się, że cała grupa ma niezwykłą wyobraźnię no i prawdziwy plastyczny talent. W mgnieniu oka powstały piękne gliniane przyborniki, które po wymalowaniu odpowiednimi farbami trafiły do pieca. Efekty pracy są imponujące i będą cieszyły oczy artystów i ich bliskich. Podczas warsztatów, po fizycznym i intelektualnym wysiłku dzieci miały okazję obejrzeć ciekawe bajki. Zajęcia warsztatowe zakończyła dyskoteka kostiumowa ze słodką niespodzianką, którą przygotowała dla nas pani Urszula Karwicka – przewodnicząca Klubu Seniora „Srebrny Włos” w Rypinie za co w imieniu dzieci serdecznie jej dziękujemy.

Mamy nadzieję, że pomimo skromnych warunków lokalowych czas spędzony wspólnie z instruktorami Rypińskiego Domu Kultury okazał się dla uczestników miłą odskocznią od codziennych obowiązków.

 

 

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się