banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane pliki:
VII Powiatowy Konkurs Plastyczny "Szopka Bożonarodzeniowa"

Nagrody za szopki rozdane!

18 grudnia 2017 roku w Galerii Handlowej „Młyn” została oficjalnie otwarta wystawa połączona z rozstrzygnięciem siódmego konkursu plastycznego pod nazwą „Szopka Bożonarodzeniowa”.  Konkurs ten adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu rypińskiego, którzy mają możliwość stworzenia szopki w metodach konstrukcyjnej lub płaskorzeźbie. Za każdym razem przedsięwzięcie to cieszy się dużym zainteresowaniem, a prace które napływają do RDK są przepiękne, pomysłowe i oddają ducha świąt. W tym roku ze względu na trwający w obiekcie remont, konkurs ten został rozstrzygnięty w Galerii. Dzięki uprzejmości Rypińskiego Stowarzyszenia Inicjatywa udało nam się zrealizować tegoroczną edycję.

Ogłoszenie werdyktu poprzedził akcent muzyczny. Wokaliści Rypińskiego Domu Kultury: Roksana Krawczyk, Zuzanna Czachorowska, Dominika i Wiktoria Dąbrowskie oraz Kuba Rupiński pod kierunkiem instruktora Dariusza Pucińskiego wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój śpiewając kolędy i pastorałki. Zebranych – dzieci i rodziców oraz gości wśród których byli też radni: Barbara Górecka, Janusz Chojnacki, Paweł Sobierajski, Tomasz Szczęsny, Andrzej Pacer, Waldemar Murawski powitał serdecznie Dyrektor Rypińskiego Domu Kultury - Grzegorz Ziomek, który przybliżył zebranym tradycje szopki bożonarodzeniowej. Następnie został ogłoszony werdykt oraz wręczono laureatom upominki. Obok publikujemy protokół z konkursu. Na zakończenie niespodziankę muzyczną przygotowała Miejska Orkiestra Dęta, która pod batutą Klaudii Kuźmińskiej wykonała standardy bożonarodzeniowe w ciekawej, nowoczesnej aranżacji.

Wszystkim laureatom  serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach plastycznych ogłaszanych przez RDK. Wystawę bożonarodzeniowych szopek można podziwiać w „Młynie” co najmniej do święta Trzech Króli. Mamy nadzieję, że wszystkim zwiedzającym bardzo się spodoba.

                                     

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się