banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
II Przegląd Muzycznych Zespołów Artystycznych Seniorów DO RE MI SENIORA

23 września po raz drugi w Rypińskim Domu Kultury odbył się Przegląd Muzycznych Zespołów Artystycznych Klubów Seniora. Do Rypina zjechały grupy Seniorów z różnych stron naszego i sąsiednich województw. Gościliśmy 10 zespołów, które kolejne zaprezentowały się na scenie RDK. W tym roku Rypin odwiedziły m.ni. takie kluby jak:  „Srebrny Włos” i „Wrzos” z Rypina, „Nasz Dom”, „Stokrotka” i „Wrzos” z Włocławka, „Skrwilenianki” ze Skrwilna,  „Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna, „Halka” i  „Wesoła Harmonia” z Golubia – Dobrzynia oraz „Mimoza” z Wagańca.

Celem imprezy jest szeroko rozumiana integracja ludzi w jesieni życia, ukazanie, że aktywność artystyczna jest możliwa w każdym wieku, a spotkania podczas przeglądu są też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń muzycznych. Występom poszczególnych grup przysłuchiwało się jury, któremu przewodniczył profesor Wenancjusz Kurzawa – emerytowany wykładowca Akademii Muzycznych w Polsce i zagranicą, wirtuoz kontrabasu, przyjaciel wszystkich seniorów. W ocenie zespołów pomagali także Grzegorz Ziomek – dyrektor RDK oraz Justyna Motylewska – Kierownik ds. Artystycznych. Niektóre z prezentacji wzbogacone były o akcenty kabaretowe. Podczas przerwy w oczekiwaniu na zakończenie i podsumowanie występów seniorzy świetnie bawili się przy dyskotekowej muzyce.

Podczas gali zakończenia jurorzy podsumowali tegoroczne występy, a Burmistrz Miasta Paweł Grzybowski, Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta – Paweł Sobierajski oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty – Barbara Górecka wręczyli piękne ceramiczne statuetki wykonane przez Karolinę Meller.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i wrócą do Rypina za rok.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się