banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
V Rypiński Festiwal Rockowy RIFF MASTER 2017

 

 

 

RIFF MASTER po raz piąty!

W sobotę 26 sierpnia 2017 roku w Nowym Centrum Miasta przy ul. Nowy Rynek odbył się piąty Rypiński Festiwal Rockowy Riff Master 2017. Organizatorem tego wydarzenia był Rypiński Dom Kultury, a patronat honorowy nad imprezą sprawowali: Burmistrz Miasta Paweł Grzybowski oraz Rada Miasta Rypin. Partnerami tego muzycznego wydarzenia byli: Przedsiębiorstwo Komunalne „Komes” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Natomiast o tym, żeby o rockowym festiwalu było głośno w całym regionie zadbały media, które objęły Riff Mastera patronatem medialnym, a były to: Radio Pomorza i Kujaw, lokalne telewizje: TV Rypin i Rypin TV, lokalna prasa: „Czas Rypina”, Tygodnik „CRY” oraz „Kronika Rypińska”.

Mimo, że Riff Master trwa od pięciu lat, to po raz pierwszy zorganizowany został w nowym miejscu.  Poprzednie edycje festiwalu odbywały się w muszli koncertowej w parku miejskim. Tym razem z myślą o publiczności i występujących zespołach Rypiński Dom Kultury postanowił zmienić lokalizację na taką gdzie  blisko i bezpiecznie, bo to również bardzo ważne, aby oprócz udanej zabawy nikomu nic się złego nie stało.

            Podczas części konkursowej zaprezentowało się aż dziewięć kapel, które zjechały się do Rypina z całej Polski. Były to zespoły: CORR (Inowrocław), POGO - DA (Kutno), VATAHA (Płock), THE WALL (Płock), MEGARAŻ (Grudziądz), FREE ROAD (Żnin), TAJM (Sochaczew), MEN OF THE WILD AGE (Warszawa) oraz OMNI MODO (Poznań). Muzyczne zmagania w tym roku oceniali jurorzy w składzie:

- Zbyszek Bieniak – muzyk, wokalista, członek zespołu „Jary Oddział Zamknięty”,

-Grzegorz Ziomek - Dyrektor Rypińskiego Domu, gitarzysta i pedagog, pomysłodawca tego, prowadzący w swoim czasie muzyczne zespoły rockowe,     

- Andrzej Pawlewicz – Instruktor muzyczny, prowadzący w RDK naukę gry na perkusji dla dzieci i młodzieży, doświadczony instruktor młodzieżowych zespołów muzycznych działających w instytucji, które rozsławiały Rypin na wielu przeglądach i konkursach w całej Polsce zdobywając nagrody i wyróżnienia.

W czasie obrad jury dla wszystkich uczestników Riff Mastera oraz dla publiczności zagrał koncert zespół MITRA z Gdyni, który oprócz swoich fantastycznych kompozycji „poczęstował” zgromadzanych coverami. W ciekawych aranżacjach zaśpiewać można było „Statki na niebie” z repertuaru grupy De Mono, „Całuj mnie” Pawła Kukiza czy „Zaopiekuj się mną” grupy Rezerwad.  Mitra to siedmioosobowy zespół folk- rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter była sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych budowała niepowtarzalny klimat i stanowiła wyróżniające brzmienie zespołu.

Po koncercie Mitry na scenie został odczytany werdykt tegorocznej edycji Riff Master i tak w tym roku I miejsce i nagrodę w wysokości 1,5 tyś. zł jednogłośnie zgarnął Omni Modo z Poznania, miejsce II i 1 tyś zł otrzymał zespół Men Of The Wild Age z Warszawy, miejsce III i 500 zł powędrowało do zespołu Tajm z Sochaczewa, sesja nagraniowa w Studio Nagrań RDK wartości tysiąca złotych trafiła w ręce kapeli Vataha z Płocka. Wielkie gratulacje!

Na zakończenie dla wszystkich: laureatów i uczestników piątego Rypińskiego Festiwalu Riff Master 2017, dla publiczności i gości z innych miejscowości zagrała legenda polskiego rocka, zespół, którego takie jak hity „Andzia”, „Obudź się”, „Party” zna i śpiewa każdy miłośnik rocka bez względu na wiek – Jary Oddział Zamknięty.

Historia lubi się powtarzać. Oddział Zamknięty wraz z Krzysztofem Jaryczewskim-  liderem, założycielem i wskrzesicielem kapeli zagrał już w Rypinie w starym domu kultury przy ul. Kościuszki w grudniu 1982 roku. Trwałym śladem po tym wydarzeniu jest pożółkła karta księgi pamiątkowej domu kultury z tego  okresu, na której członkowie zespołu złożyli swoje podpisy. Po niezwykle udanym koncercie dyrektor RDK Grzegorz Ziomek wręczył Krzysztofowi Jaryczewskiemu w podziękowaniu za występ oprawioną w złotą ramkę kopię autografów. To był niezwykle wzruszający moment, po którym padły deklaracje, że na pewno kiedyś się jeszcze spotkamy w Rypinie i to niekoniecznie … aż po 35 latach. Liczymy, że nastąpi to wkrótce.  W imieniu patronów honorowych Riff Master V-ce Przewodniczący Rady Miasta Sławomir Malinowski wręczył OZ grafikę autorstwa pochodzącej z Rypina artystki Bożeny Giedych przedstawiającą plac w ul. Nowym Rynek – miejsce tegorocznego koncertu.

W trakcie koncertu gwiazdy, jak również wcześniej organizatorzy zwrócili się z apelem do mieszkańców miasta o wsparcie akcji charytatywnej „Ratujmy serduszko Zosi”, nad koordynacją której czuwa Rypińskie Stowarzyszenie Inicjatywa oraz Urząd Miejski w Rypinie. Zaprezentowano kolorowy plakat wykonany przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Rypinie, na który widniało chwytające za serce hasło oraz data kwestowania. Zbiórka pieniędzy odbędzie się podczas jednej z największych imprez plenerowych w mieście – Targów Rolniczych Agra 2017 - 9 – 10 września. Zachęcamy wszystkich by okazali dobre serce i przekazali na ratowanie serduszka Zosi dobrowolną kwotę. Liczy się każda złotówka. Nie ma nic ważniejszego w życiu jak zdrowie i uśmiech  dziecka, któremu można dać szansę na szczęśliwą przyszłość.  Do apelu przyłączyły się gwiazdy „Krzysztof Jary” Jaryczewski,  Zbyszek Bieniak i cały Odział Zamknięty, natomiast zespół MITRA z Gdyni podarował do licytacji swoją płytę, którą będzie można na Agrze otrzymać za okazane wsparcie.

Riff Master 2017 na pewno zapadnie na długo w pamięci zarówno organizatorów, uczestników i naszych gwiazd. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie.

Rypiński Dom Kultury serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzenia: Partnerom, Patronom Honorowym i Medialnym, służbom porządkowym, które czuwały nad bezpieczeństwem uczestników i publiczności.

 

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się