banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
Zielone Wakacje na planie filmowym

 

 

 

            W czasie wakacji Rypiński Dom Kultury postanowił zaproponować coś ciekawego dla miłośników filmowania. Od 10 do 14 lipca w ramach projektu „Wielka sztuka na ekranie” wspieranego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  odbywały się  warsztaty filmowo - aktorskie, podczas których młodzi filmowcy - amatorzy uczyli się sztuki tworzenia filmu. W warsztatach filmowo – aktorskich wzięły udział dzieci z terenu miasta, a cykl zajęć poprowadził doświadczony filmowiec z Krakowa – Michał Kołdras.

            Pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z teorią na temat tworzenia filmów, a kolejne dni minęły na wprowadzeniu w życie zdobytej wiedzy.            W wyniku burzy mózgów został stworzony ciekawy scenariusz na film na temat skarbu odnalezionego w Rypinie. Uczestnicy zamienili się w profesjonalną ekipę filmową: operatorów kamer, dźwiękowców, oświetleniowców, reżyserów, aktorów, kierowników produkcji i wyruszyli na poszukiwanie odpowiedniego planu filmowego, gdzie kręcono wiele ujęć i scen niezbędnych do filmu. Wszyscy z zaangażowaniem realizowali swoje zadania, a oprócz ciężkiej pracy była to doskonała zabawa. Podczas warsztatów dzieci poznały także program do montażu zdjęć i filmów. Nauczyły się robić przejścia pomiędzy kadrami, podkładać głos, muzykę oraz robić napisy. Miały także okazję poćwiczyć swój warsztat aktorski.

            Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli owoc wspólnej pracy w postaci krótkometrażowego filmu podziwiać na naszej stronie internetowej, facebooku oraz w lokalnej telewizji.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się