banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Środa, 28.06.2017
Czerwcowe spotkanie KMF

Pożegnalne spotkanie KMF

            We wtorek 27 czerwca br. w Rypińskim Domu Kultury odbyło się ostatnie w bieżącym roku szkolnym spotkanie Klubu Miłośników Filmów. Ze względu na przerwę wakacyjną kolejne spotkania miłośników sztuki filmowej rozpoczną się we wrześniu. Tym razem miłośnicy kina obejrzeli film biograficzny „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej – tytułowej, w reżyserii  Julie Taymor.

            Film ten to znakomita, po mistrzowsku zrealizowana opowieść o prawdziwym  i niełatwym życiu meksykańskiej malarki, która zasłynęła nie tylko dzięki niebywałemu talentowi, ale także bogatej osobowości i skandalicznemu życiu osobistemu. Film Frida to również piękna historia o miłości pomiędzy znakomitą artystką Fridą Kahlo i wybitnym malarzem Diego Rivierą, która pomimo, że daleka od ideału, wzrusza i zastanawia. Związek przepełniony bolesnymi zdradami, wystawioną na wielorakie próby lojalnością, ekscentrycznymi planami życiowymi, burzliwymi rozstaniami ostatecznie zwieńczyły wspólna artystyczna pasja i przekonanie, że tych dwoje jest dla siebie stworzonych.

Tytułowa bohaterka, w postać której wcieliła się doskonale Salma Hayek pomimo wielu traumatycznych przeżyć – przebytych chorób, ciężkiego wypadku odnalazła w sobie siłę, by żyć pełnią życia, tworzyć coraz lepsze dzieła. Większość jej prac to autoportrety, w których odzwierciedla swój fizyczny ból oraz cierpienie duchowe.

Po projekcji, która  wyjątkowo odbyła się w sali konferencyjnej „Muza” RDK zebrani miłosny filmów wymienili się opiniami i spostrzeżeniami nt. zaprezentowanego filmu. Kolejne spotkanie Klubu Miłośników Filmów już po wakacjach. Serdecznie zapraszamy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się