banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Poniedziałek, 26.06.2017
Dni Rypina

 

 

 

 

Święto Miasta

          Tradycyjnie już w dniach 22 – 26 czerwca br. świętowaliśmy urodziny miasta. Dni Rypina do jedna z największych imprez plenerowych, w przygotowanie której zaangażowanych jest wiele jednostek. Głównym organizatorem jest Burmistrz Miasta Rypin, który przy wsparciu wielu partnerów dba o wszechstronną rozrywkę dla mieszkańców.

          Tegoroczny program Dni Rypina był bardzo bogaty, a oficjalne obchody zainaugurowała uroczysta sesja Rady Miasta Rypina, podczas której tytułem Zasłużony dla Miasta Rypina został uhonorowany Jan Szymański – wieloletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rypinie.

          Tłumy mieszkańców przyciągnęło na miejski stadion wyjątkowe spotkanie piłkarskie Reprezentacji Artystów Polskich oraz Samorządowców. Mecz ten, rozegrany w piątek 23 czerwca, zakończył się zwycięsko dla gości, którzy z wynikiem 6:3 pokonali naszych Samorządowców. Wielka frajdą okazało się poznanie wielu ciekawych artystów, znanych na co dzień ze szklanego ekranu. W składzie gwiazd wystąpili m.in.: Jarosław Jakimowicz, Rafał Maserak, Robert Moskwa, Przemysław Cypriański, Piotr Świerczewski, Bilguun Ariunbataar, Hiroaki Murakami i Marcin Mroczek.

          Na oczku wodnym (MOSiR) natomiast miała miejsce Noc Świętojańska z mnóstwem atrakcji, którą tradycyjnie już przygotowało Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej.

          W sobotę 24 czerwca od samego rana MOSiR i RCS tętniły życiem. Oprócz zawodów wędkarskich, odbył się Mini Turniej Piłki Nożnej, w którym zagrali młodzi Lechiści – rocznik 2004r.  Gospodarze podjęli dwa prestiżowe kluby piłkarskie: Wisłę Płock oraz Arkę Gdynia. Do rywalizacji sportowej włączyły się również przedszkolaki, które w Rypińskim Centrum Sportu miały swoją Spartakiadę; również na RCS, lecz nieco starsi zawodnicy rozegrali Turniej Bowlingowy. Punktualnie w samo południe ulicami miasta przeszła procesja, podczas której przy pomniku Świętego Jana Chrzciciela została zmówiona modlitwa zawierzenia miasta patronowi oraz po raz pierwszy został też zaprezentowany hejnał Rypina. Następnie odsłonięto przy  ul. Plac Sienkiewicza tablicę księcia Władysława. Tradycyjnie już na stadionie został przeprowadzony Konkurs Wiedzy o Rypinie połączony z Turniejem Rycerskim.

          O część artystyczną każdych Dni Rypina dba Rypiński Dom Kultury. Na dużej scenie usytuowanej na boisku bocznym od godziny 16 – tej trwał blok koncertowy, podczas którego prezentowali się artyści, rozwijający na co dzień  swój talent na zajęciach w RDK. W tym roku wystąpili m.in. zespół tańca nowoczesnego KIP UPS, prowadzony przez instruktora Krzysztofa Szalkowskiego,  wokaliści Studia Piosenki:  Magdalena Brodzińska, Kuba Rupiński,  Roksana Krawczyk, Natalia Wiśniewska i Zuzanna Czachorowska, prowadzone przez instruktora Dariusza Pucińskiego. Na dużej scenie zaprezentowała się również grupa rypińskich bębniarzy - Czambej . Pomiędzy poszczególnymi prezentacjami muzycznymi zostały rozstrzygnięte konkursy, które jak co roku ogłosił Burmistrz Paweł Grzybowski. Były to: Superelewacja, Wędka Burmistrza oraz Rypiński Laur Gospodarczy.

          Koncert pierwszej z gwiazd poprzedził znakomity występ grupy wokalnej KORNIKI, którą prowadzi Czarek Kubacki- nauczyciel muzyki, doświadczony instruktor. Korniki niedawno nagrały płytę, którą można kupić w salonach Empik w całym kraju. Na scenie pokazały swój kunszt muzyczny i były doskonałą zapowiedzią dalszej części programu artystycznego – koncertu Aleksandry Szwed & The Czad Makers. Ola Szwed przed koncertem znalazła czas, by spotkać się z grupką fanów w Rypińskim  Domu Kultury, gdzie chętnie odpowiadała na pytania młodzieży, opowiadała o sobie i pozowała do zdjęć. Artystka wzbudziła ogromną sympatię, a jej pozytywna energia udzieliła się wszystkim. Na scenie podczas koncertu udowodniła, że jest prawdziwą mistrzynią przekazywania emocji. Wspaniały koncert, pełen energii przekaz został ciepło odebrany przez zgromadzoną publiczność. Tuż po Oli Szwed na scenie pojawili się inni artyści. Tym razem z dedykacją dla młodzieży wystąpili artyści hip – hop – Bas Tajpan & Bob One, których piosenki znała znaczna część osób zgromadzonych pod sceną.

Niesamowity koncert odbył się na sam koniec. Dla wszystkich mieszkańców miasta wystąpili BRACIA, którzy zrobili na scenie prawdziwe show. Muzycy udowodnili, że nie tylko potrafią profesjonalnie zagrać i zaśpiewać, ale także zaangażować do wspólnej zabawy publiczność. Po koncertach wszystkie gwiazdy tegorocznych Dni Rypina rozdawały autografy i pozowały do zdjęć fanami.

Sobotni wieczór muzyczny zakończył imponujący pokaz fajerwerków.

Dni Rypina trwały także i w niedzielę 25 czerwca. Po uroczystej mszy świętej w parafii św. Stanisława Kostki można było udać się na MOSiR, gdzie odbył się sportowo - rekreacyjny piknik rodzinny i losowano atrakcyjne nagrody. Natomiast w poniedziałek 26 czerwca Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie zaprosiła na spotkanie autorskie połączone z występem kabaretowym Jacka Federowicza.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się