banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
32 Zlot Zespołów Artystycznych Klubów Seniora - Sitnica 2017

 

Muzyczna radość życia

            Muzyka jest doskonałym lekarstwem na wszystkie życiowe dolegliwości, szczególnie takie, które dręczą naszego ducha. Dzięki radosnym melodiom i skocznym rytmom poprawia się nastrój, znikają troski i smutki dnia codziennego, wraca dobry humor i optymizm. Dowodem na te słowa są organizowane już od 32 lat Zloty Zespołów Artystycznych Klubów Seniora w Sitnicy, które wspólnie z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej we Włocławku  organizuje każdego roku Rypiński Dom Kultury.

            Podczas tegorocznego Zlotu, w którym brało udział 20 Klubów Seniora z byłego województwa włocławskiego, odbywały się prezentacje artystyczne zespołów wokalno – instrumentalnych, w skład których wchodzą seniorzy. Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych wydarzeniem Klubów, Zlot – tradycyjnie już odbywa się w dwóch turach. Przez tydzień ośrodek wypoczynkowy w Sitnicy tętni życiem i przypomina czasy, kiedy to Sitnica była głównym celem rekreacyjnych wycieczek niemal każdego rypinianina.

            Uroczystego otwarcia 32. Zlotu Zespołów Artystycznych Klubów Seniora w Sitnicy dokonali: Grzegorz Ziomek – dyrektor RDK oraz Halina Orzelska – prezes PKPS we Włocławku. W krótkich wystąpieniach organizatorzy powitali przybyłych na Zlot seniorów, życzyli udanych prezentacjach artystycznych oraz dobrej integracji podczas całego pobytu w Sitnicy. Wolny czas umilał seniorom Andrzej Pawlewicz -  instruktor RDK, który od wielu lat dba o oprawę muzyczną tego kulturalnego wydarzenia i przez cały tydzień do późnych godzin wieczornych raczy seniorów wyjątkową muzyką.

            Prezentacje artystyczne klubów seniora oceniał wybitny muzyk, profesjonalista w swojej dziedzinie, emerytowany pedagog, wykładowca Akademii Muzycznej w Dusseldorfie, wirtuoz kontrabasu – profesor Wenancjusz Kurzawa, który już od ponad dwudziestu lat okazuje fachowe wsparcie, prowadzi warsztaty dla uczestników Zlotu oraz udziela cennych wskazówek wokalistom i instrumentalistom.

            Oprócz prezentacji artystycznych podczas Zlotu ma miejsce szereg innych atrakcji. Są to m.in.: loterie fantowe, treningi nordic walking, wieczorki taneczne, ognisko z kiełbaskami, które świetnie integrują członków różnych Klubów Seniora. Pełne energii tańce, wspólne śpiewy i zabawa dostarczają wszystkim wielu radości, a nawiązane znajomości i przyjaźnie często trwają do końca życia. Seniorzy – mimo iż lata młodości mają za sobą są doskonałym przykładem jak czerpać radość z każdej chwili. Ich wigoru i entuzjazmu mogliby pozazdrościć młodzi ludzie, którzy często bywają mniej aktywni.

            Na zakończenie każdej tury zespoły wokalno – instrumentalne otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczyli organizatorzy. Wszyscy ze smutkiem się rozstawali, ale tak to już jest, że wszystko co dobre kończy się szybko. Pozostaną jednak piękne i bezcenne wspomnienie, które są jedynym rajem, z którego nie ma wygania.

J.M.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się