banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
AWANS`17 - eliminacje powiatowe

 

 

 

6 kwietnia br. w sali widowiskowej Rypińskiego Domu Kultury  odbyły się eliminacje powiatowe 23 Kujawsko – Pomorskiego Festiwalu Piosenki Awans 2017, w których udział wzięło aż 36 wokalistów – uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu rypińskiego. Głównym organizatorem konkursu Awans jest Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, któremu partnerują mniejsze ośrodki kultury – gospodarze etapów powiatowych,  natomiast finał konkursu ma miejsce w Żnińskim Domu Kultury. Cieszy nas fakt, że dzieci i młodzież rozwijają swoje umiejętności wokalne i nie unikają artystycznej konfrontacji. Zainteresowanie muzycznymi konkursami nie słabnie, a nawet z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczne eliminacje powiatowe oceniało jury, w skład którego weszli: Roman Fieberg – przedstawiciel głównego organizatora konkursu, Grzegorz Ziomek i Justyna Motylewska – przedstawiciele Rypińskiego Domu Kultury.

Uczestnicy prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych. Ze względu na duża liczbę wykonawców jury zdecydowało, że każdy zaprezentuje tylko jeden z dwóch przygotowanych na konkurs utworów. Po wysłuchaniu wszystkich wokalistów wyłoniono następujących laureatów:

W kategorii 7 – 9 lat :

1. miejsce wyśpiewała Maja Śliwa (Szkoła Podstawowa w Skudzawach), 2. miejsce zajęła Lena Rochnowska (Studio Piosenki „Korniki”), 3. miejsce zajęła Julia Stańczak (Szkoła Podstawowa w Skrwilnie), wyróżnienia trafiły do Olgi Predenkiewicz (Szkoła Podstawowa w Ostrowitem) i Zofii Staszewskiej (Szkoła Podstawowa w Skudzawach).

W kategorii 10 – 13 lat:

1. miejsce zajął Bartosz Rochnowski (Studio Piosenki „Korniki”), 2. miejsce zajęła Julia Krajewska (Szkoła Podstawowa w  Okalewie), a miejsce 3.  Amelia Szyszka (Szkoła Podstawowa w Borzyminie), wyróżniono natomiast: Kornelię Wesołowską (Szkoła Podstawowa w Stępowie) i Ewelinę Niedbalską (Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie).

W kategorii 14 – 16 lat: jury postanowiło tylko przyznać wyróżnienie, a zdobyła je Zuzanna Szyszka z Gimnazjum Powiatowego w Rypinie.

Laureaci pierwszych i drugiego miejsca (druga kategoria wiekowa) reprezentować będą swoje szkoły i nasz powiat w finale, który odbędzie się 22 kwietnia 2017 w Żnińskim Domu Kultury. Życzymy sukcesów i mocno trzymamy kciuki.

Wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w eliminacjach. Życzymy wielu muzycznych sukcesów.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się