banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Wtorek, 21.03.2017
Marcowe spotkanie miłośników filmu

 

 

 

               20 marca w kinie „Bałtyk” odbyło się kolejne spotkanie Klubu Miłośników Filmów. Tym razem zebrani obejrzeli na dużym ekranie francuski film „Skazana” z Sophie Marceau w roli głównej, którego polska premiera miała miejsce w lutym 2017 roku.

               Film to historia zakochanej kobiety, która dowiadując się, że jej ukochany mężczyzna popełnia przestępstwo decyduje się wziąć na siebie jego winę. W konsekwencji swojej decyzji zostaje skazana i osadzona w więzieniu dla kobiet. Tej  - dla wielu osób - irracjonalnej decyzji nie potrafi zaakceptować syn bohaterki, który jest jedyną bliską osobą utrzymującą z nią kontakt i który bezskutecznie próbuje namówić matkę na współpracę z policją. Ta jednak milczy i czeka na informacje od ukochanego, który od momentu ucieczki z miejsca przestępstwa nie daje znaku życia.

               Po seansie miłośnicy sztuki filmowej dyskutowali na temat projekcji. Rozważano różne kwestie m.in. zastanawiano się jak wiele jest w stanie poświęć człowiek w imię miłości?  Czy decyzja głównej bohaterki Mathilde Leroy była słuszna?  W których momentach przeżywała ona kryzys i wahania odnośnie wiarygodności swojego partnera.

               Film ukazuje również francuską rzeczywistość osadzonych w zakładach karnych kobiet. Jesteśmy też świadkami wewnętrznej  metamorfozy  człowieka, który znajdując się w określonym środowisku stara po jakimś czasie dopasować do ogółu i odnaleźć w nowej sytuacji, łamiąc wielokrotnie swoje zasady moralne i wartości, którymi kierował się w życiu na wolności. Niektóre sytuacje, które wydawałyby się nie do zaakceptowania wcześniej, stają się pewnego rodzaju normą wynikająca z konieczności przetrwania w ekstremalnych warunkach.

               Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu Klubu Miłośników Filmów, termin i szczegóły wkrótce.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się