banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
"Przekręt niedoskonały" w RDK

 

 

 

8 marca 2017 roku na deskach Rypińskiego Domu Kultury wystawiony został spektakl Teatru Capitol z Warszawy  pt. „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?”. Po raz kolejny okazało się, że to wydarzenie teatralne było świetną propozycją dla mieszkańców miasta na spędzenie wyjątkowego wieczoru, szczególnie w „Dzień Kobiet”. Sala kinowa wypełniła się w całości miłośnikami sztuki teatralnej, co bardzo ucieszyło organizatorów, jak i aktorów grających w spektaklu. Jednym z magnesów, które przyciągnęły widzów był z pewnością udział w spektaklu Rafała Cieszyńskiego, rypinianina grającego główną rolę. To wielka dumna oglądać „swojego” artystę na żywo w rodzinnym mieście. Oprócz Rafała Cieszyńskiego wystąpili znani i lubiani aktorzy, których na co dzień możemy podziwiać na szklanym ekranie: Joanna Moro, Maria Dejmek, Michał Piela, Dorota Nowakowska, Bogdan Kalus.

            Spektakl „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” to znakomita komedia  opowiadająca o poszukiwaniu sposobów na zwiększenie zysków, zwłaszcza gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze jest Panna Flint? Na te i inne pytania widzowie znaleźli odpowiedź, po przeszło dwu i półgodzinnym oglądaniu zabawnej sztuki autorstwa Donalda Churchilla i Petera Yeldhama w reżyserii Andrzeja Rozhina. Moc błyskotliwych żartów i nagłych zwrotów akcji w brawurowym wykonaniu lubianych aktorów zagwarantowały publiczności  doskonałą zabawę. Splot zaskakujących zdarzeń zachwycał humorem i dowcipem. A wszystko za sprawą pewnej tajemniczej Panny Flint, od której zaczął się wielki przekręt finansowy.

            W podziękowaniu za wspaniałą grę i poświęcony czas burmistrz Paweł Grzybowski oraz dyrektor RDK Grzegorz Ziomek wręczyli aktorom kwiaty i okolicznościowe pamiątki. Burmistrz w szczególności podziękował Rafałowi Cieszyńskiemu za wspaniałe promowanie Rypina  w wielkim artystycznym świecie i wyraził nadzieję na kolejne spektakle z jego udziałem w rodzinnym mieście.

            Na zakończenie wszyscy aktorzy pozowali do wspólnych zdjęć i rozdawali autografy. Liczymy, że już wkrótce będziemy mogli gościć w Rypinie kolejne profesjonalne spektakle, bo jak pokazuje praktyka również na takie wydarzenia kulturalne jest duże zapotrzebowanie.

Tekst J. Motylewska

fot. Andrzej Pawlewicz

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się