banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
Młodzież szkolna w kinie „Bałtyk”

             Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pedagogów i młodzieży szkolnej w zakresie edukacji kulturalnej Rypiński Dom Kultury zaproponował niesamowity seans filmowy w kinie „Bałtyk” – ekranizację bestsellerowej powieści Patrica Nessa pt. „Siedem minut po północy”. Z naszej oferty skorzystała większość szkół średnich oraz uczniowie gimnazjów z miasta i powiatu rypińskiego. W pierwszym tygodniu po feriach zimowych w seansach dopołudniowych udział wzięło około 500 młodych widzów, którzy wraz z opiekunami oglądali seans.

            Film ten opowiada historię, z którą każdy z nas może się utożsamiać, która może wstrząsnąć, a na pewno zmusza do refleksji. Bohater filmu -  trzynastoletni chłopiec jest świadkiem nieuleczalnej choroby i śmierci matki. Film ten może być okazją do rozmowy z młodzieżą na trudne tematy związane właśnie z chorobą, umieraniem, a przede wszystkim z radzeniem sobie z rozpaczą po śmierci bliskich.

„Siedem minut po północy” to doskonały materiał na ciekawą lekcję języka polskiego, wiedzy o kulturze, a także temat do dyskusji na godzinie wychowawczej. Poruszane zagadnienia choroby i śmieci, a także radzenie sobie z żałobą po utracie najbliższych, to niezwykle cenne wskazówki dla każdej z grup wiekowych.

            Mamy nadzieję, że  obejrzenie tego atrakcyjnego pod względem montażu i efektów specjalnych filmu o bardzo wartościowym przesłaniu będzie zachętą dla młodzieży do korzystania z proponowanej formy edukacji kulturalnej – tj. sztuki filmowej.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się