banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
Warsztaty dla najmłodszych

 

 

 

W Rypińskim Domu Kultury gościliśmy na warsztatach artystycznych grupy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Rypinie. 7 grudnia 2016 r, dzieci z grupy „Jaskółki” uczestniczyły w zajęciach plastycznych, na których wykonały własnoręcznie piękne kartki bożonarodzeniowe oraz zwiedziły pracownię plastyczną służącą na co dzień uczestnikom sekcji plastycznej RDK.

26 stycznia br. maluchy z grupy „Zuchy” wzięły udział w warsztatach teatralnych. Dzieci w skupieniu wysłuchały informacji i ciekawostek związanych z samym teatrem i sztuką teatralną. Wykazały się imponującą wiedzą w tej dziedzinie. Chętnie odpowiadały na pytania oraz śmiało zadawały swoje. Po części teoretycznej rozpoczęło się zwiedzanie  sali widowiskowej wraz z całym jej technicznym zapleczem. Dokładnie obejrzały widownię, wszelkie zakamarki sceny, zaglądały do garderób, chowały za kurtynę i kulisy. W świetle teatralnych reflektorów brały też udział w szlifowaniu aktorskiego warsztatu. Świadomi tego, że aby być aktorem należy ciężko pracować nad swoim oddechem, głosem, wyobraźnią z zaangażowaniem, ale też z radością brały udział w kolejnych ćwiczeniach. W szlifowaniu aktorskiej formy pomagała im specjalna instrumentalna muzyka, dzięki której łatwo można było przenieść  się w krainę baśni i bajek.

            Jednak najatrakcyjniejszym momentem dla maluchów były: możliwość złażenia teatralnych kostiumów i zabawy zgromadzonymi rekwizytami. W mgnieniu oka na scenie pojawili się król, księżniczka, wróżka, kotki, myszki, sowy, wilki, tajni agenci inni bohaterowie opowiadań dla najmłodszych. Na zakończenie dzieci otrzymały słodką niespodziankę za wspaniały udział w warsztatach teatralnych oraz wielu zadeklarowało że swoją zawodową przyszłość zwiążą z aktorstwem.

To nie pierwsze tego rodzaju zajęcia dla maluchów. w zeszłym roku gościliśmy je także na warsztatach muzycznych.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się