banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Lipiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
26 27 28 29 30 31 1
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
Styczniowe spotkanie KMF

  

 

 

23 stycznia odbyło się pierwsze w nowym roku  spotkanie Klubu Miłośników Filmów. Tym razem zebrani obejrzeli znakomity film w reżyserii  Clinta Eastwooda z 2004 roku, nagrodzony czterema Oscarami i dwoma Złotymi Globami  pt.: „ Za wszelką cenę”.

               Film ten to interesująca historia młodej, ambitnej kobiety Maggie Fitzgerald (Hilary Swank), która nade wszystko na świecie pokochała boks. Mimo, iż jest po trzydziestce postanawia ciężko trenować i brać udział w zawodowych walkach na ringu. Spełnić  sportowe marzenia pomaga jej trener Frankie Dunn (Clint Eaestwood), który na początku niechętnie i dość sceptycznie podchodzi do trenowania kobiet. Jednak za namową przyjaciela - byłego boksera Eddiego Scrapa (Morgan Freeman), z którym prowadzi klub bokserski oraz pod wpływem imponujących postępów bokserki postanawia rozpocząć trenowanie z Maggie. Wspólna praca szybko daje owoce w postaci wielu zwycięstw, rozpoznawalności i pieniędzy. Kiedy jednak pewnego dnia Meggie stanęła na ringu oko w oko z niezwyciężoną Niemką -Billie "The Blue Bear", z którą walczyła o tytuł mistrzowski, jej  świat lgnął w gruzach. Przez nieczystą walkę z agresywną przeciwniczką została sparaliżowana. Nie mogąc liczyć na wsparcie rodziny rolę opiekuna, przyjaciela i powiernika Meggie przejął trener, który był z nią do końca.

               Film ten niezwykle wzruszył widzów i dał możliwość dyskusji na wiele tematów związanych z  posiadaniem pasji, wytrwałością i upartym dążeniem do celu. Młodzież zastanawiała się nad istotą przyjaźni i w końcu nad prawem do eutanazji.            

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się