grafika
Klub Seniora "Wrzosy"

Osiedlowy Klub Seniora powstał wiosną 1988 r. i liczył wtedy około 30 osób. Członkami klubu byli emeryci i renciści zamieszkali w rejonie działania klubu, którzy spotykali się dwa razy w miesiącu. Pierwszą siedzibą klubu było małe pomieszczenie na ul. Nowe Osiedle. Od  grudnia 1995 r. seniorzy spotykają się w  nowej siedzibie Klubu przy ul. Mławskiej 22. Jest tam sala świetlicową do użytku wspólnego z ZHP oraz  zaplecze kuchenne. Pierwszą przewodniczącą klubu była Czesława Lewandowska.

Na początku działalność klubu ograniczała się do spotkań przy herbacie. Obecnie bardziej uroczyste spotkania odbywają się z udziałem władz miasta, wojewódzkiego Zarządu PKPS z Włocławka, dyrektora domu kultury i innych zaproszonych gości. Są to wigilia, choinka, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Jajeczko Wielkanocne, imieniny, Dzień Seniora, Agra, Sylwester, bale maskowe, jubileusze i inne.  Co roku w październiku organizowany jest Bal Seniora z udziałem władz miasta i gości z zaprzyjaźnionych klubów.

W roku 1998 powstał przy klubie zespół wokalno-instrumentalny „Wrzosy”. Jego założycielką i opiekunką jest Zenobia Miłoszewska, która do niedawna pełniła funkcję przewodniczącej.

Obecnie Klub Seniora „Wrzosy” liczy 28 osób,  przewodniczy mu Stanisława Miłoszewska. Spotkania odbywają się w dwie środy miesiąca, a próby zespołu co poniedziałek. Członkowie liczącego 13 osób zespołu są bardzo zaangażowani w jego pracę. Biorą udział w przeglądach i prezentacjach artystycznych Klubów Seniora  (w Sierpcu, Sitnicy, Gorczenicy, Płocku, Machowie, Zbicznie, Brodnicy, Ugoszczu, Świedziebni, Aleksandrowie Kuj, Bieżuniu, Brzoziu, Gołubiu Dobrzyniu, na rypińskiej Agrze),  gdzie zdobywają nagrody i wyróżnienia. W roku 2010 Klub otrzymał z rąk Burmistrza Rypina nagrodę Rycerza Rypy.

Klub jest dla wielu starszych ludzi ich drugim domem, gdzie wśród przyjaciół mogą zapomnieć o samotności.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się