grafika
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

 

Wielka Orkiestra  Świątecznej Pomocy to jedna z największych ogólnopolskich imprez cyklicznych o charakterze charytatywno – kulturalnym. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zbiórka jak największej kwoty pieniężnej poprzez aukcje i kwestowanie, która przeznaczona jest na ratowanie zdrowia i życia chorych dzieci. Koncerty w ramach akcji organizowane są w całej Polsce.

Po raz pierwszy WOŚP zagrała w Rypinie w 1993 roku w dzisiejszym Zespole Szkół Miejskich (a wtedy SP 2) przy ulicy Sportowej.  Dnia 4 grudnia odbył się wielki koncert kapel rockowych. W dużej sali gimnastycznej na specjalnie przygotowanej scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: „Zdrowa Woda” i „Łowcy” z Ciechocinka, „Voo Voo” z Lublina, „Partyzant” z Katowic, „Aerostat” z Ukrainy oraz „Kajoa” Rypina. Wówczas zebrane podczas koncertu pieniądze zostały przekazane Fundacji w trakcie Finału WOŚP - 2 stycznia 1994r.

W kolejnych latach Rypin zawsze włączał się  do akcji. W Rypińskim Domu Kultury do dnia dzisiejszego działa sztab każdego finału, który koordynuje całą imprezę. Podczas koncertu prezentują się rodzimi artyści, uczniowie szkół i dzieci z przedszkoli miejskich, jak również profesjonalne gwiazdy muzyczne. Poszczególne prezentacje artystyczne przeplatane są licytacjami gadżetów z logo WOŚP. Koncert tradycyjnie kończy "światełko do nieba". Do sztabu trafiają również wszystkie puszki, do których kwestują wolontariusze. Dzięki dobrej współpracy ze szkołami i innymi instytucjami działającymi w  naszym mieście do akcji włączają się niemal wszyscy.

Wiemy jak ważne jest ratowanie życia najmłodszych, wiemy jak cenne jest każde życie, dlatego cieszy nas fakt, że z roku na rok coraz więcej osób wspiera to działanie. Owoce wspólnej pracy są widoczne. Rypiński szpital dzięki akcji jaką jest WOŚP otrzymał kilka niezbędnych sprzętów do ratowania zdrowia i życia noworodków.

Mamy nadzieję, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała, zgodnie z zapewnieniami jej twórcy Jurka Owsiaka, do końca świata i jeden dzień dłużej.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się