banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Piątek, 10.11.2017
Lekcja muzyki dla najmłodszych

 

 

7 listopada 2017 roku Rypiński Dom Kultury gościł w swoich progach niezwykłych gości. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Niezapominajka” w Rypinie wraz ze swoimi paniami przyszły, aby bliżej zapoznać się z muzyką, a ściślej mówiąc z instrumentami, na których na co dzień uczą się grać ich starsi koledzy. Grupa „Ważki” i „Motyle” to  czterolatki i pięciolatki, które mimo swojego młodego wieku doskonale znają się na tajnikach instrumentów. Z wielkim zaangażowaniem pomagały instruktorom wydobywać dźwięki i szczerze cieszyli się muzyką, która zdecydowanie stanowi najprostszy sposób komunikowania się.

Oprócz rodziny instrumentów strunowych – gitar i pianina, dzieci poznały rodzinę instrumentów dętych oraz perkusyjnych. Wszystkie instrumenty budziły ciekawość, ale całe show skradła perkusja. Głośne i rytmiczne brzmienie tego instrumentu zainteresowało każdego przedszkolaka, który z satysfakcją podjął próbę machania pałeczkami.

Na zakończenie pokazu dzieci mogły spróbować swoich sił grając na wybranych instrumentach oraz wysłuchały wspólnego wykonania walca. Mamy nadzieję, że lekcja muzyki pozostanie na długo w pamięci najmłodszych i zaowocuje chęcią rozwijania muzycznych talentów.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się