banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
II Przegląd Muzycznych Zespołów Artystycznych Seniorów DO RE MI SENIORA

23 września po raz drugi w Rypińskim Domu Kultury odbył się Przegląd Muzycznych Zespołów Artystycznych Klubów Seniora. Do Rypina zjechały grupy Seniorów z różnych stron naszego i sąsiednich województw. Gościliśmy 10 zespołów, które kolejne zaprezentowały się na scenie RDK. W tym roku Rypin odwiedziły m.ni. takie kluby jak:  „Srebrny Włos” i „Wrzos” z Rypina, „Nasz Dom”, „Stokrotka” i „Wrzos” z Włocławka, „Skrwilenianki” ze Skrwilna,  „Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna, „Halka” i  „Wesoła Harmonia” z Golubia – Dobrzynia oraz „Mimoza” z Wagańca.

Celem imprezy jest szeroko rozumiana integracja ludzi w jesieni życia, ukazanie, że aktywność artystyczna jest możliwa w każdym wieku, a spotkania podczas przeglądu są też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń muzycznych. Występom poszczególnych grup przysłuchiwało się jury, któremu przewodniczył profesor Wenancjusz Kurzawa – emerytowany wykładowca Akademii Muzycznych w Polsce i zagranicą, wirtuoz kontrabasu, przyjaciel wszystkich seniorów. W ocenie zespołów pomagali także Grzegorz Ziomek – dyrektor RDK oraz Justyna Motylewska – Kierownik ds. Artystycznych. Niektóre z prezentacji wzbogacone były o akcenty kabaretowe. Podczas przerwy w oczekiwaniu na zakończenie i podsumowanie występów seniorzy świetnie bawili się przy dyskotekowej muzyce.

Podczas gali zakończenia jurorzy podsumowali tegoroczne występy, a Burmistrz Miasta Paweł Grzybowski, Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta – Paweł Sobierajski oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty – Barbara Górecka wręczyli piękne ceramiczne statuetki wykonane przez Karolinę Meller.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i wrócą do Rypina za rok.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się