banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
V Rypiński Festiwal Rockowy RIFF MASTER 2017

 

 

 

RIFF MASTER po raz piąty!

W sobotę 26 sierpnia 2017 roku w Nowym Centrum Miasta przy ul. Nowy Rynek odbył się piąty Rypiński Festiwal Rockowy Riff Master 2017. Organizatorem tego wydarzenia był Rypiński Dom Kultury, a patronat honorowy nad imprezą sprawowali: Burmistrz Miasta Paweł Grzybowski oraz Rada Miasta Rypin. Partnerami tego muzycznego wydarzenia byli: Przedsiębiorstwo Komunalne „Komes” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Natomiast o tym, żeby o rockowym festiwalu było głośno w całym regionie zadbały media, które objęły Riff Mastera patronatem medialnym, a były to: Radio Pomorza i Kujaw, lokalne telewizje: TV Rypin i Rypin TV, lokalna prasa: „Czas Rypina”, Tygodnik „CRY” oraz „Kronika Rypińska”.

Mimo, że Riff Master trwa od pięciu lat, to po raz pierwszy zorganizowany został w nowym miejscu.  Poprzednie edycje festiwalu odbywały się w muszli koncertowej w parku miejskim. Tym razem z myślą o publiczności i występujących zespołach Rypiński Dom Kultury postanowił zmienić lokalizację na taką gdzie  blisko i bezpiecznie, bo to również bardzo ważne, aby oprócz udanej zabawy nikomu nic się złego nie stało.

            Podczas części konkursowej zaprezentowało się aż dziewięć kapel, które zjechały się do Rypina z całej Polski. Były to zespoły: CORR (Inowrocław), POGO - DA (Kutno), VATAHA (Płock), THE WALL (Płock), MEGARAŻ (Grudziądz), FREE ROAD (Żnin), TAJM (Sochaczew), MEN OF THE WILD AGE (Warszawa) oraz OMNI MODO (Poznań). Muzyczne zmagania w tym roku oceniali jurorzy w składzie:

- Zbyszek Bieniak – muzyk, wokalista, członek zespołu „Jary Oddział Zamknięty”,

-Grzegorz Ziomek - Dyrektor Rypińskiego Domu, gitarzysta i pedagog, pomysłodawca tego, prowadzący w swoim czasie muzyczne zespoły rockowe,     

- Andrzej Pawlewicz – Instruktor muzyczny, prowadzący w RDK naukę gry na perkusji dla dzieci i młodzieży, doświadczony instruktor młodzieżowych zespołów muzycznych działających w instytucji, które rozsławiały Rypin na wielu przeglądach i konkursach w całej Polsce zdobywając nagrody i wyróżnienia.

W czasie obrad jury dla wszystkich uczestników Riff Mastera oraz dla publiczności zagrał koncert zespół MITRA z Gdyni, który oprócz swoich fantastycznych kompozycji „poczęstował” zgromadzanych coverami. W ciekawych aranżacjach zaśpiewać można było „Statki na niebie” z repertuaru grupy De Mono, „Całuj mnie” Pawła Kukiza czy „Zaopiekuj się mną” grupy Rezerwad.  Mitra to siedmioosobowy zespół folk- rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter była sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych budowała niepowtarzalny klimat i stanowiła wyróżniające brzmienie zespołu.

Po koncercie Mitry na scenie został odczytany werdykt tegorocznej edycji Riff Master i tak w tym roku I miejsce i nagrodę w wysokości 1,5 tyś. zł jednogłośnie zgarnął Omni Modo z Poznania, miejsce II i 1 tyś zł otrzymał zespół Men Of The Wild Age z Warszawy, miejsce III i 500 zł powędrowało do zespołu Tajm z Sochaczewa, sesja nagraniowa w Studio Nagrań RDK wartości tysiąca złotych trafiła w ręce kapeli Vataha z Płocka. Wielkie gratulacje!

Na zakończenie dla wszystkich: laureatów i uczestników piątego Rypińskiego Festiwalu Riff Master 2017, dla publiczności i gości z innych miejscowości zagrała legenda polskiego rocka, zespół, którego takie jak hity „Andzia”, „Obudź się”, „Party” zna i śpiewa każdy miłośnik rocka bez względu na wiek – Jary Oddział Zamknięty.

Historia lubi się powtarzać. Oddział Zamknięty wraz z Krzysztofem Jaryczewskim-  liderem, założycielem i wskrzesicielem kapeli zagrał już w Rypinie w starym domu kultury przy ul. Kościuszki w grudniu 1982 roku. Trwałym śladem po tym wydarzeniu jest pożółkła karta księgi pamiątkowej domu kultury z tego  okresu, na której członkowie zespołu złożyli swoje podpisy. Po niezwykle udanym koncercie dyrektor RDK Grzegorz Ziomek wręczył Krzysztofowi Jaryczewskiemu w podziękowaniu za występ oprawioną w złotą ramkę kopię autografów. To był niezwykle wzruszający moment, po którym padły deklaracje, że na pewno kiedyś się jeszcze spotkamy w Rypinie i to niekoniecznie … aż po 35 latach. Liczymy, że nastąpi to wkrótce.  W imieniu patronów honorowych Riff Master V-ce Przewodniczący Rady Miasta Sławomir Malinowski wręczył OZ grafikę autorstwa pochodzącej z Rypina artystki Bożeny Giedych przedstawiającą plac w ul. Nowym Rynek – miejsce tegorocznego koncertu.

W trakcie koncertu gwiazdy, jak również wcześniej organizatorzy zwrócili się z apelem do mieszkańców miasta o wsparcie akcji charytatywnej „Ratujmy serduszko Zosi”, nad koordynacją której czuwa Rypińskie Stowarzyszenie Inicjatywa oraz Urząd Miejski w Rypinie. Zaprezentowano kolorowy plakat wykonany przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Rypinie, na który widniało chwytające za serce hasło oraz data kwestowania. Zbiórka pieniędzy odbędzie się podczas jednej z największych imprez plenerowych w mieście – Targów Rolniczych Agra 2017 - 9 – 10 września. Zachęcamy wszystkich by okazali dobre serce i przekazali na ratowanie serduszka Zosi dobrowolną kwotę. Liczy się każda złotówka. Nie ma nic ważniejszego w życiu jak zdrowie i uśmiech  dziecka, któremu można dać szansę na szczęśliwą przyszłość.  Do apelu przyłączyły się gwiazdy „Krzysztof Jary” Jaryczewski,  Zbyszek Bieniak i cały Odział Zamknięty, natomiast zespół MITRA z Gdyni podarował do licytacji swoją płytę, którą będzie można na Agrze otrzymać za okazane wsparcie.

Riff Master 2017 na pewno zapadnie na długo w pamięci zarówno organizatorów, uczestników i naszych gwiazd. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie.

Rypiński Dom Kultury serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację wydarzenia: Partnerom, Patronom Honorowym i Medialnym, służbom porządkowym, które czuwały nad bezpieczeństwem uczestników i publiczności.

 

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się