banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
Zielone Wakacje na planie filmowym

 

 

 

            W czasie wakacji Rypiński Dom Kultury postanowił zaproponować coś ciekawego dla miłośników filmowania. Od 10 do 14 lipca w ramach projektu „Wielka sztuka na ekranie” wspieranego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  odbywały się  warsztaty filmowo - aktorskie, podczas których młodzi filmowcy - amatorzy uczyli się sztuki tworzenia filmu. W warsztatach filmowo – aktorskich wzięły udział dzieci z terenu miasta, a cykl zajęć poprowadził doświadczony filmowiec z Krakowa – Michał Kołdras.

            Pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z teorią na temat tworzenia filmów, a kolejne dni minęły na wprowadzeniu w życie zdobytej wiedzy.            W wyniku burzy mózgów został stworzony ciekawy scenariusz na film na temat skarbu odnalezionego w Rypinie. Uczestnicy zamienili się w profesjonalną ekipę filmową: operatorów kamer, dźwiękowców, oświetleniowców, reżyserów, aktorów, kierowników produkcji i wyruszyli na poszukiwanie odpowiedniego planu filmowego, gdzie kręcono wiele ujęć i scen niezbędnych do filmu. Wszyscy z zaangażowaniem realizowali swoje zadania, a oprócz ciężkiej pracy była to doskonała zabawa. Podczas warsztatów dzieci poznały także program do montażu zdjęć i filmów. Nauczyły się robić przejścia pomiędzy kadrami, podkładać głos, muzykę oraz robić napisy. Miały także okazję poćwiczyć swój warsztat aktorski.

            Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli owoc wspólnej pracy w postaci krótkometrażowego filmu podziwiać na naszej stronie internetowej, facebooku oraz w lokalnej telewizji.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się