banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Środa, 28.06.2017
Czerwcowe spotkanie KMF

Pożegnalne spotkanie KMF

            We wtorek 27 czerwca br. w Rypińskim Domu Kultury odbyło się ostatnie w bieżącym roku szkolnym spotkanie Klubu Miłośników Filmów. Ze względu na przerwę wakacyjną kolejne spotkania miłośników sztuki filmowej rozpoczną się we wrześniu. Tym razem miłośnicy kina obejrzeli film biograficzny „Frida” z Salmą Hayek w roli głównej – tytułowej, w reżyserii  Julie Taymor.

            Film ten to znakomita, po mistrzowsku zrealizowana opowieść o prawdziwym  i niełatwym życiu meksykańskiej malarki, która zasłynęła nie tylko dzięki niebywałemu talentowi, ale także bogatej osobowości i skandalicznemu życiu osobistemu. Film Frida to również piękna historia o miłości pomiędzy znakomitą artystką Fridą Kahlo i wybitnym malarzem Diego Rivierą, która pomimo, że daleka od ideału, wzrusza i zastanawia. Związek przepełniony bolesnymi zdradami, wystawioną na wielorakie próby lojalnością, ekscentrycznymi planami życiowymi, burzliwymi rozstaniami ostatecznie zwieńczyły wspólna artystyczna pasja i przekonanie, że tych dwoje jest dla siebie stworzonych.

Tytułowa bohaterka, w postać której wcieliła się doskonale Salma Hayek pomimo wielu traumatycznych przeżyć – przebytych chorób, ciężkiego wypadku odnalazła w sobie siłę, by żyć pełnią życia, tworzyć coraz lepsze dzieła. Większość jej prac to autoportrety, w których odzwierciedla swój fizyczny ból oraz cierpienie duchowe.

Po projekcji, która  wyjątkowo odbyła się w sali konferencyjnej „Muza” RDK zebrani miłosny filmów wymienili się opiniami i spostrzeżeniami nt. zaprezentowanego filmu. Kolejne spotkanie Klubu Miłośników Filmów już po wakacjach. Serdecznie zapraszamy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się