banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
32 Zlot Zespołów Artystycznych Klubów Seniora - Sitnica 2017

 

Muzyczna radość życia

            Muzyka jest doskonałym lekarstwem na wszystkie życiowe dolegliwości, szczególnie takie, które dręczą naszego ducha. Dzięki radosnym melodiom i skocznym rytmom poprawia się nastrój, znikają troski i smutki dnia codziennego, wraca dobry humor i optymizm. Dowodem na te słowa są organizowane już od 32 lat Zloty Zespołów Artystycznych Klubów Seniora w Sitnicy, które wspólnie z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej we Włocławku  organizuje każdego roku Rypiński Dom Kultury.

            Podczas tegorocznego Zlotu, w którym brało udział 20 Klubów Seniora z byłego województwa włocławskiego, odbywały się prezentacje artystyczne zespołów wokalno – instrumentalnych, w skład których wchodzą seniorzy. Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych wydarzeniem Klubów, Zlot – tradycyjnie już odbywa się w dwóch turach. Przez tydzień ośrodek wypoczynkowy w Sitnicy tętni życiem i przypomina czasy, kiedy to Sitnica była głównym celem rekreacyjnych wycieczek niemal każdego rypinianina.

            Uroczystego otwarcia 32. Zlotu Zespołów Artystycznych Klubów Seniora w Sitnicy dokonali: Grzegorz Ziomek – dyrektor RDK oraz Halina Orzelska – prezes PKPS we Włocławku. W krótkich wystąpieniach organizatorzy powitali przybyłych na Zlot seniorów, życzyli udanych prezentacjach artystycznych oraz dobrej integracji podczas całego pobytu w Sitnicy. Wolny czas umilał seniorom Andrzej Pawlewicz -  instruktor RDK, który od wielu lat dba o oprawę muzyczną tego kulturalnego wydarzenia i przez cały tydzień do późnych godzin wieczornych raczy seniorów wyjątkową muzyką.

            Prezentacje artystyczne klubów seniora oceniał wybitny muzyk, profesjonalista w swojej dziedzinie, emerytowany pedagog, wykładowca Akademii Muzycznej w Dusseldorfie, wirtuoz kontrabasu – profesor Wenancjusz Kurzawa, który już od ponad dwudziestu lat okazuje fachowe wsparcie, prowadzi warsztaty dla uczestników Zlotu oraz udziela cennych wskazówek wokalistom i instrumentalistom.

            Oprócz prezentacji artystycznych podczas Zlotu ma miejsce szereg innych atrakcji. Są to m.in.: loterie fantowe, treningi nordic walking, wieczorki taneczne, ognisko z kiełbaskami, które świetnie integrują członków różnych Klubów Seniora. Pełne energii tańce, wspólne śpiewy i zabawa dostarczają wszystkim wielu radości, a nawiązane znajomości i przyjaźnie często trwają do końca życia. Seniorzy – mimo iż lata młodości mają za sobą są doskonałym przykładem jak czerpać radość z każdej chwili. Ich wigoru i entuzjazmu mogliby pozazdrościć młodzi ludzie, którzy często bywają mniej aktywni.

            Na zakończenie każdej tury zespoły wokalno – instrumentalne otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczyli organizatorzy. Wszyscy ze smutkiem się rozstawali, ale tak to już jest, że wszystko co dobre kończy się szybko. Pozostaną jednak piękne i bezcenne wspomnienie, które są jedynym rajem, z którego nie ma wygania.

J.M.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się