banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
AWANS`17 - eliminacje powiatowe

 

 

 

6 kwietnia br. w sali widowiskowej Rypińskiego Domu Kultury  odbyły się eliminacje powiatowe 23 Kujawsko – Pomorskiego Festiwalu Piosenki Awans 2017, w których udział wzięło aż 36 wokalistów – uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu rypińskiego. Głównym organizatorem konkursu Awans jest Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, któremu partnerują mniejsze ośrodki kultury – gospodarze etapów powiatowych,  natomiast finał konkursu ma miejsce w Żnińskim Domu Kultury. Cieszy nas fakt, że dzieci i młodzież rozwijają swoje umiejętności wokalne i nie unikają artystycznej konfrontacji. Zainteresowanie muzycznymi konkursami nie słabnie, a nawet z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczne eliminacje powiatowe oceniało jury, w skład którego weszli: Roman Fieberg – przedstawiciel głównego organizatora konkursu, Grzegorz Ziomek i Justyna Motylewska – przedstawiciele Rypińskiego Domu Kultury.

Uczestnicy prezentowali się w trzech kategoriach wiekowych. Ze względu na duża liczbę wykonawców jury zdecydowało, że każdy zaprezentuje tylko jeden z dwóch przygotowanych na konkurs utworów. Po wysłuchaniu wszystkich wokalistów wyłoniono następujących laureatów:

W kategorii 7 – 9 lat :

1. miejsce wyśpiewała Maja Śliwa (Szkoła Podstawowa w Skudzawach), 2. miejsce zajęła Lena Rochnowska (Studio Piosenki „Korniki”), 3. miejsce zajęła Julia Stańczak (Szkoła Podstawowa w Skrwilnie), wyróżnienia trafiły do Olgi Predenkiewicz (Szkoła Podstawowa w Ostrowitem) i Zofii Staszewskiej (Szkoła Podstawowa w Skudzawach).

W kategorii 10 – 13 lat:

1. miejsce zajął Bartosz Rochnowski (Studio Piosenki „Korniki”), 2. miejsce zajęła Julia Krajewska (Szkoła Podstawowa w  Okalewie), a miejsce 3.  Amelia Szyszka (Szkoła Podstawowa w Borzyminie), wyróżniono natomiast: Kornelię Wesołowską (Szkoła Podstawowa w Stępowie) i Ewelinę Niedbalską (Szkoła Podstawowa nr 3 w Rypinie).

W kategorii 14 – 16 lat: jury postanowiło tylko przyznać wyróżnienie, a zdobyła je Zuzanna Szyszka z Gimnazjum Powiatowego w Rypinie.

Laureaci pierwszych i drugiego miejsca (druga kategoria wiekowa) reprezentować będą swoje szkoły i nasz powiat w finale, który odbędzie się 22 kwietnia 2017 w Żnińskim Domu Kultury. Życzymy sukcesów i mocno trzymamy kciuki.

Wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom serdecznie dziękujemy za udział w eliminacjach. Życzymy wielu muzycznych sukcesów.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się