banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Wtorek, 21.03.2017
Marcowe spotkanie miłośników filmu

 

 

 

               20 marca w kinie „Bałtyk” odbyło się kolejne spotkanie Klubu Miłośników Filmów. Tym razem zebrani obejrzeli na dużym ekranie francuski film „Skazana” z Sophie Marceau w roli głównej, którego polska premiera miała miejsce w lutym 2017 roku.

               Film to historia zakochanej kobiety, która dowiadując się, że jej ukochany mężczyzna popełnia przestępstwo decyduje się wziąć na siebie jego winę. W konsekwencji swojej decyzji zostaje skazana i osadzona w więzieniu dla kobiet. Tej  - dla wielu osób - irracjonalnej decyzji nie potrafi zaakceptować syn bohaterki, który jest jedyną bliską osobą utrzymującą z nią kontakt i który bezskutecznie próbuje namówić matkę na współpracę z policją. Ta jednak milczy i czeka na informacje od ukochanego, który od momentu ucieczki z miejsca przestępstwa nie daje znaku życia.

               Po seansie miłośnicy sztuki filmowej dyskutowali na temat projekcji. Rozważano różne kwestie m.in. zastanawiano się jak wiele jest w stanie poświęć człowiek w imię miłości?  Czy decyzja głównej bohaterki Mathilde Leroy była słuszna?  W których momentach przeżywała ona kryzys i wahania odnośnie wiarygodności swojego partnera.

               Film ukazuje również francuską rzeczywistość osadzonych w zakładach karnych kobiet. Jesteśmy też świadkami wewnętrznej  metamorfozy  człowieka, który znajdując się w określonym środowisku stara po jakimś czasie dopasować do ogółu i odnaleźć w nowej sytuacji, łamiąc wielokrotnie swoje zasady moralne i wartości, którymi kierował się w życiu na wolności. Niektóre sytuacje, które wydawałyby się nie do zaakceptowania wcześniej, stają się pewnego rodzaju normą wynikająca z konieczności przetrwania w ekstremalnych warunkach.

               Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu Klubu Miłośników Filmów, termin i szczegóły wkrótce.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się