banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
"Przekręt niedoskonały" w RDK

 

 

 

8 marca 2017 roku na deskach Rypińskiego Domu Kultury wystawiony został spektakl Teatru Capitol z Warszawy  pt. „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?”. Po raz kolejny okazało się, że to wydarzenie teatralne było świetną propozycją dla mieszkańców miasta na spędzenie wyjątkowego wieczoru, szczególnie w „Dzień Kobiet”. Sala kinowa wypełniła się w całości miłośnikami sztuki teatralnej, co bardzo ucieszyło organizatorów, jak i aktorów grających w spektaklu. Jednym z magnesów, które przyciągnęły widzów był z pewnością udział w spektaklu Rafała Cieszyńskiego, rypinianina grającego główną rolę. To wielka dumna oglądać „swojego” artystę na żywo w rodzinnym mieście. Oprócz Rafała Cieszyńskiego wystąpili znani i lubiani aktorzy, których na co dzień możemy podziwiać na szklanym ekranie: Joanna Moro, Maria Dejmek, Michał Piela, Dorota Nowakowska, Bogdan Kalus.

            Spektakl „Przekręt (nie)doskonały, czyli kto widział Pannę Flint?” to znakomita komedia  opowiadająca o poszukiwaniu sposobów na zwiększenie zysków, zwłaszcza gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze jest Panna Flint? Na te i inne pytania widzowie znaleźli odpowiedź, po przeszło dwu i półgodzinnym oglądaniu zabawnej sztuki autorstwa Donalda Churchilla i Petera Yeldhama w reżyserii Andrzeja Rozhina. Moc błyskotliwych żartów i nagłych zwrotów akcji w brawurowym wykonaniu lubianych aktorów zagwarantowały publiczności  doskonałą zabawę. Splot zaskakujących zdarzeń zachwycał humorem i dowcipem. A wszystko za sprawą pewnej tajemniczej Panny Flint, od której zaczął się wielki przekręt finansowy.

            W podziękowaniu za wspaniałą grę i poświęcony czas burmistrz Paweł Grzybowski oraz dyrektor RDK Grzegorz Ziomek wręczyli aktorom kwiaty i okolicznościowe pamiątki. Burmistrz w szczególności podziękował Rafałowi Cieszyńskiemu za wspaniałe promowanie Rypina  w wielkim artystycznym świecie i wyraził nadzieję na kolejne spektakle z jego udziałem w rodzinnym mieście.

            Na zakończenie wszyscy aktorzy pozowali do wspólnych zdjęć i rozdawali autografy. Liczymy, że już wkrótce będziemy mogli gościć w Rypinie kolejne profesjonalne spektakle, bo jak pokazuje praktyka również na takie wydarzenia kulturalne jest duże zapotrzebowanie.

Tekst J. Motylewska

fot. Andrzej Pawlewicz

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się