banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
Młodzież szkolna w kinie „Bałtyk”

             Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pedagogów i młodzieży szkolnej w zakresie edukacji kulturalnej Rypiński Dom Kultury zaproponował niesamowity seans filmowy w kinie „Bałtyk” – ekranizację bestsellerowej powieści Patrica Nessa pt. „Siedem minut po północy”. Z naszej oferty skorzystała większość szkół średnich oraz uczniowie gimnazjów z miasta i powiatu rypińskiego. W pierwszym tygodniu po feriach zimowych w seansach dopołudniowych udział wzięło około 500 młodych widzów, którzy wraz z opiekunami oglądali seans.

            Film ten opowiada historię, z którą każdy z nas może się utożsamiać, która może wstrząsnąć, a na pewno zmusza do refleksji. Bohater filmu -  trzynastoletni chłopiec jest świadkiem nieuleczalnej choroby i śmierci matki. Film ten może być okazją do rozmowy z młodzieżą na trudne tematy związane właśnie z chorobą, umieraniem, a przede wszystkim z radzeniem sobie z rozpaczą po śmierci bliskich.

„Siedem minut po północy” to doskonały materiał na ciekawą lekcję języka polskiego, wiedzy o kulturze, a także temat do dyskusji na godzinie wychowawczej. Poruszane zagadnienia choroby i śmieci, a także radzenie sobie z żałobą po utracie najbliższych, to niezwykle cenne wskazówki dla każdej z grup wiekowych.

            Mamy nadzieję, że  obejrzenie tego atrakcyjnego pod względem montażu i efektów specjalnych filmu o bardzo wartościowym przesłaniu będzie zachętą dla młodzieży do korzystania z proponowanej formy edukacji kulturalnej – tj. sztuki filmowej.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się