banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
Warsztaty dla najmłodszych

 

 

 

W Rypińskim Domu Kultury gościliśmy na warsztatach artystycznych grupy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Rypinie. 7 grudnia 2016 r, dzieci z grupy „Jaskółki” uczestniczyły w zajęciach plastycznych, na których wykonały własnoręcznie piękne kartki bożonarodzeniowe oraz zwiedziły pracownię plastyczną służącą na co dzień uczestnikom sekcji plastycznej RDK.

26 stycznia br. maluchy z grupy „Zuchy” wzięły udział w warsztatach teatralnych. Dzieci w skupieniu wysłuchały informacji i ciekawostek związanych z samym teatrem i sztuką teatralną. Wykazały się imponującą wiedzą w tej dziedzinie. Chętnie odpowiadały na pytania oraz śmiało zadawały swoje. Po części teoretycznej rozpoczęło się zwiedzanie  sali widowiskowej wraz z całym jej technicznym zapleczem. Dokładnie obejrzały widownię, wszelkie zakamarki sceny, zaglądały do garderób, chowały za kurtynę i kulisy. W świetle teatralnych reflektorów brały też udział w szlifowaniu aktorskiego warsztatu. Świadomi tego, że aby być aktorem należy ciężko pracować nad swoim oddechem, głosem, wyobraźnią z zaangażowaniem, ale też z radością brały udział w kolejnych ćwiczeniach. W szlifowaniu aktorskiej formy pomagała im specjalna instrumentalna muzyka, dzięki której łatwo można było przenieść  się w krainę baśni i bajek.

            Jednak najatrakcyjniejszym momentem dla maluchów były: możliwość złażenia teatralnych kostiumów i zabawy zgromadzonymi rekwizytami. W mgnieniu oka na scenie pojawili się król, księżniczka, wróżka, kotki, myszki, sowy, wilki, tajni agenci inni bohaterowie opowiadań dla najmłodszych. Na zakończenie dzieci otrzymały słodką niespodziankę za wspaniały udział w warsztatach teatralnych oraz wielu zadeklarowało że swoją zawodową przyszłość zwiążą z aktorstwem.

To nie pierwsze tego rodzaju zajęcia dla maluchów. w zeszłym roku gościliśmy je także na warsztatach muzycznych.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się