banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Powiązane galerie:
Styczniowe spotkanie KMF

  

 

 

23 stycznia odbyło się pierwsze w nowym roku  spotkanie Klubu Miłośników Filmów. Tym razem zebrani obejrzeli znakomity film w reżyserii  Clinta Eastwooda z 2004 roku, nagrodzony czterema Oscarami i dwoma Złotymi Globami  pt.: „ Za wszelką cenę”.

               Film ten to interesująca historia młodej, ambitnej kobiety Maggie Fitzgerald (Hilary Swank), która nade wszystko na świecie pokochała boks. Mimo, iż jest po trzydziestce postanawia ciężko trenować i brać udział w zawodowych walkach na ringu. Spełnić  sportowe marzenia pomaga jej trener Frankie Dunn (Clint Eaestwood), który na początku niechętnie i dość sceptycznie podchodzi do trenowania kobiet. Jednak za namową przyjaciela - byłego boksera Eddiego Scrapa (Morgan Freeman), z którym prowadzi klub bokserski oraz pod wpływem imponujących postępów bokserki postanawia rozpocząć trenowanie z Maggie. Wspólna praca szybko daje owoce w postaci wielu zwycięstw, rozpoznawalności i pieniędzy. Kiedy jednak pewnego dnia Meggie stanęła na ringu oko w oko z niezwyciężoną Niemką -Billie "The Blue Bear", z którą walczyła o tytuł mistrzowski, jej  świat lgnął w gruzach. Przez nieczystą walkę z agresywną przeciwniczką została sparaliżowana. Nie mogąc liczyć na wsparcie rodziny rolę opiekuna, przyjaciela i powiernika Meggie przejął trener, który był z nią do końca.

               Film ten niezwykle wzruszył widzów i dał możliwość dyskusji na wiele tematów związanych z  posiadaniem pasji, wytrwałością i upartym dążeniem do celu. Młodzież zastanawiała się nad istotą przyjaźni i w końcu nad prawem do eutanazji.            

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się