banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Czerwiec 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
14 15 16 17 18 19 20
Czwartek, 17.06.2021
Miejsce: Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie, ul. Warszawska 20, 87-500 Rypin, Sala Wystaw i Promocji
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
O nas

 

 

Witamy na stronie Rypińskiego  Domu Kultury  

 

RDK jest samorządową instytucją kultury, której celem statutowym jest rozwijanie i pielęgnowanie amatorskiego ruchu artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych.

          RDK to miejsce otwarte i przyjazne. Stwarza możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego i samorealizacji w różnych dziedzinach edukacji kulturalnej. Proponuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych: artystyczne i hobbystyczne, koncerty, spektakle, wystawy, imprezy plenerowe. Działają w nim zespoły muzyczne, taneczne, wokalne, kabaretowe,  sekcje, kluby seniora i orkiestra dęta. RDK jest organizatorem licznych przedsięwzięć o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, również cyklicznych. Wspiera inicjatywy kulturalno-społeczne, współpracując ze stowarzyszeniami i społecznościami lokalnymi. W sali kinowej liczącej 211 miejsc wraz z dużą sceną, zapleczem i garderobami oprócz typowej działalności kina, organizowane są przedstawienia teatralne, imprezy rozrywkowe i koncerty a także odbywają się miejskie uroczystości rocznicowe. Prowadzona jest też obsługa imprez niezależnych podmiotów.

                  Dom kultury to miejsce, które „wydało na świat” wielu sławnych dziś artystów. Niektórzy z nich (pochodzący z Rypina i okolic) w tej instytucji stawiało pierwsze, amatorskie kroki na scenie, rozbudzało swoje zainteresowania daną dziedziną kultury, szlifowało talent, doskonaliło warsztat. Napawa nas dumą fakt, że dziś na dużych scenach i na szklanych ekranach rozpoznajemy ich twarze.

               Praca w kulturze dostarcza wielu satysfakcji, szczególnie wtedy gdy przygotowywane wydarzenia kulturalne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej publiczności, gdy podopieczni instruktorów prowadzących zajęcia z edukacji artystycznej odnoszą małe i duże sukcesy, gdy przy współpracy z innymi jednostkami tworzy się mniejsze lub większe projekty.

 

NIP 892-13-63-799
REGON 910501060
 

 numer konta bakowego Rypińskiego Domu Kultury:

84 2030 0045 1110 0000 0246 5400

 

kadra RDK

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się