banerek modernizacja 2.JPG
Wyszukiwarka
Listopad 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
23 24 25 26 27 28 29
baner kup bilet 3.JPG
baner kino.JPG
banerek ministerstwo.JPG
banerek facebook.JPG
banerek twitter.JPG
banerek modernizacja.JPG
grafika
Czas pandemii

Czas pandemii, dla wszystkich niezwykle trudny, pokrzyżował nam wiele planów i zmusił do szukania alternatywnych możliwości prowadzenia działalności kulturalnej. Stąd też duże ożywienie można było zaobserwować na naszym profilu na Facebooku czy stronie internetowej. Uczyliśmy się nowej rzeczywistości, z różnymi trudnościami, ale ostatecznie udało nam się wirtualnie „zaistnieć”.

Obserwując co się dzieje dookoła, jak ludzie wspierają się nawzajem w tym trudnym czasie: szyją maseczki, serwują chociażby ciepłą kawę, czy obiad medykom, służbom, obudziła się i w nas potrzeba niesienia pomocy. A jak to w kulturze bywa… my najlepsi jesteśmy w podnoszeniu na duchu. Stąd też nasz pierwszy utwór „Zostań w domu”, a potem poszło już gładko i szybko. Zachęceni pozytywnym odbiorem, postanowiliśmy dać się bliżej poznać mieszkańcom, stąd filmik „Świrus” i klip „Dasz radę”.

Okazało się, że pracownicy instytucji, niezależnie od stanowiska, mają w sobie coś z artysty. Te działania, których byłam prowodyrem, były powodowane troszkę moją tęsknotą za pracą instruktorską (zajęcia teatralne, muzyczne) i zaowocowały stworzeniem kilku fajnych „produkcji”.

Materiał oryginalny: Rypiński Dom Kultury ma nowego dyrektora. Justyna Motylewska o planach rozwoju kultury w Rypinie [rozmowa] - Rypin Nasze Miasto )
 
Zostań w domu
 
Świrus
 
Nie pekaj. Dasz radę!
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz
się